Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk nauczycieli. Sondaż w sprawie protestu przesunięty

133
Podziel się

2 września w szkołach miał się rozpocząć sondaż dotyczący formy kontynuacji nauczycielskiego protestu. Badanie rozpocznie się jednak później. - Całą energię włożymy teraz w sprawy działania szkoły po reformie i problemy podwójnego rocznika - mówi Krzysztof Baszczyński z ZNP.

Strajk nauczycieli. Sondaż w sprawie protestu przesunięty
Strajk nauczycieli. Sondaż w sprawie protestu przesunięty (PAP)
bDALxdjF

Strajkować czy nie? Sondaż w tej sprawie miał być prowadzony wśród nauczycieli od 2 do 15 września. Rozpoczęcie badania zostało jednak odłożone w czasie. Jak mówią przedstawiciele ZNP, o około 2 tygodnie.

- Spotkaliśmy się z ogromną liczbą telefonów i maili od rodziców zaniepokojonych sytuacją, jaka panuje teraz w polskich szkołach - mówi w rozmowie z money.pl Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. - Zdecydowaliśmy, że na razie całą energię poświęcimy temu, bo najważniejsi są uczniowie.

Pytania, które ZNP chce zadać nauczycielom są już gotowe. Związek nie chce jednak zdradzać ich treści.

bDALxdjH

- To nasi koledzy mają zdecydować. Pod uwagę brane są różne warianty - mówi Baszczyński. - Padnie na pewno pytanie o oczekiwania wobec resortu edukacji.

Według badania przeprowadzonego przez uniwersytety: Warszawski, Gdański i Jagielloński, ponad 40 proc. nauczycieli popiera ogólnopolską akcję strajkową. 66 proc. jest za tym, by kontynuować protest, ale w delikatniejszej formie.

Decydujący jest w tym przypadku argument ekonomiczny, bo ostatni strajk, trwający prawie miesiąc, kosztował nauczycieli utratę dużej części wynagrodzenia. Niektórzy mówią wprost: nie stać nas na kolejny protest.

Przypomnijmy, specjalny fundusz strajkowy wystarczył na wypłaty po 500 zł brutto strajkującym nauczycielom, niezrzeszonym w żadnym ze związków i przede wszystkim - będącym w najgorzej sytuacji życiowej. W kasie funduszu było 8,6 mln zł, a do ZNP wpłynęło 30 tys. wniosków o pomoc materialną. To oznacza, że pieniędzy wystarczyło na nieco ponad połowę.

bDALxdjN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDALxdki
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(133)
anka
rok temu
Synowa jest nauczycielką ,jej środowisko powiedziało ,że do żadnego strajku już się nie piszą ,straciły zbyt dużo ,prestiż ,pieniądze a miało być tak cudownie.
postkomunoesb...
rok temu
oj panie broniarz p o nie dało miejsca na liście do parlamentu
maja
rok temu
Broniarz musi odejść, Niszczy szkołę, działa na szkodę uczniów i demoralizuje nauczycieli. Dlaczego nie strajkowali w wakacje?
bDALxdkj
bolunio
rok temu
ZNP jako organizację anty Polską należy zdelegalizować. Podobnie jak w Niemczech bezwzględny zakaz strajku dla nauczycieli. Dzieci jako zakładnicy prywatnych ambicji i fanaberi byłych PZPR-owców oraz innych konfidentów to totalne nadużycie . Na to nie ma zgody.
paniskoBronia...
rok temu
pensja Broniarza to około 13 tysięcy brutto , wszystkie przejazdy , obiady , noclegi , to delegacje - żyć a nie umierać , prawdziwe panisko !!!
...
Następna strona