Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Sypią się grzywny dla rolników za protest na A2. Kołodziejczak: Ardanowski znowu skłamał

1033
Podziel się:

150 zł grzywny, 30 zł opłaty na rzecz Skarbu Państwa i 50 zł kosztów postępowania. Łącznie po 230 zł muszą zapłacić rolnicy za grudniowy protest na A2. A minister rolnictwa obiecał, że sprawę załatwi.

Sąd ukarał grzywną rolników protestujących na autostradzie A2.
Sąd ukarał grzywną rolników protestujących na autostradzie A2. (East News / Money.pl)

O ukaranie rolników protestujących na autostradzie A2 do sądu wystąpiła Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie. Przypomnijmy, chodzi o blokadę trasy z Łodzi do Warszawy na wysokości Brwinowa 12 grudnia 2018 r.

Długo o blokadzie było cicho, ale sprawa ma swój dalszy ciąg. Policja na miejscu chciała wypisać mandaty wszystkim protestującym, jednak część z nich odmówiła ich przyjęcia. Sprawa trafiła do sądu, a ten zaocznie orzekł o winie rolników. Teraz dostają pisma z sądu z wyrokami nakazowymi. Oznacza to, że muszą w sumie zapłacić po 230 zł.

Na tę kwotę składa się grzywna - 150 zł, opłata na rzecz Skarbu Państwa - 30 zł oraz koszty postępowania sądowego - 50 zł.

- Anulowane mandaty mieli mieć zarówno ci rolnicy, którzy przyjęli je na miejscu, jak i ci, którzy odmówili i policja skierowała sprawy wobec nich do sądu - podkreśla w rozmowie z money.pl lider protestów i szef AGROunii Michał Kołodziejczak.

Zobacz także: Zobacz też: "AGROpowstanie". Rolnicy protestowali przed Pałacem Prezydenckim

Jak dodaje, takie zapewnienia usłyszeli bezpośrednio od ministra Ardanowskiego, który co najmniej dwukrotnie obiecał, że nikt za protest na A2 nie zostanie ukarany.

- W połowie stycznia na spotkaniu padło jasne zapewnienie, że minister będzie interweniował w tej sprawie. Kolejny raz potwierdza się, że minister kłamie - mówi.

- To jest cena, którą płacimy za informacje dostarczone resortowi rolnictwa - podsumowuje rozmowę z money.pl Michał Kołodziejczak.

Protest na A2

Przypomnijmy, że rolnicy zaczęli swoją blokadę 12 grudnia przed godz. 7 rano. Na wysokości nieczynnych bramek w okolicy Pruszkowa grupa kilkudziesięciu osób zablokowała przejazd.

Po kilku godzinach na miejscu zjawił się minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Porozumieć się nie udało, ale protestujący umówili się z ministrem na spotkanie w resorcie. To odbyło się już w styczniu 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1033)
Micro.
5 lata temu
No to teraz będą losowo kiprować tony jabłek. Brawo. Podejście. W sumie tona jabłek tańsza niż 200pln a drogę blokuje tak samo skutecznie. Tylko mandatu nie eypiszesz, minister nie oszuka.
LESZEK
5 lata temu
Masz rację kolego.:) Chyba że chcą jeść produkty z innych Państw nafaszerowane chemią, nawozami itd.!!!! ale zwykły Pan z Miasta nie ma zielonego pojęcia jak wygląda proces produkcji(tzn zasiewu zboża, uprawy ziemniaka, czy innych produktów). A Matka Boska dosięgnie Swoją Ręką ludzi którzy chcą kary dla protestujących rolników..
Grzesiek
5 lata temu
GDYBY NIE ROLNICY I ICH WALKA O SWOJE POSTULATY i o POLSKĄ dobrą żywność. TO BĘDZIECIE MIESZCZUCHY JEŚĆ ŻYWNOŚĆ GMO genetycznie modyfikowaną a nie POLSKĄ!!!!. Każdy ma prawo do demonstrowania swoich opinii i poglądów.
No
5 lata temu
Rząd szuka pieniędzy jasne jak słońce gdzie by tu jeszcze
GUTEK
5 lata temu
MACIE DO DYSPOZYCJI KARTKĘ WYBORCZĄ
...
Następna strona