Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Szczecińscy restauratorzy chcą odszkodowań od rządu. "Każdy stracił po kilkadziesiąt tysięcy"

402
Podziel się

- Rząd nas zamknął i rząd powinien wypłacić nam odszkodowania - mówi szczeciński restaurator. Przedstawiciele branży wskazują, że przez czas kwarantanny tracili po kilkadziesiąt tysięcy zł, a pomoc od państwa jest niewystarczająca.

Przedsiębiorcy uważają, że rząd powinien wyrównać im straty
Przedsiębiorcy uważają, że rząd powinien wyrównać im straty (PAP)
bEgMRRLp

"To nie jest tak, że można zamknąć branże, a potem powiedzieć, że oferuje się im pomoc, a tak naprawdę wpycha się je w jeszcze większe kłopoty" - mówi serwisowi wSzczecinie.pl Zbigniew Radecki, właściciel restauracji "Radecki".

Uważa, że rząd powinien wypłacić odszkodowania przedsiębiorcom, którzy ponieśli straty podczas kwarantanny.

Jakich kwot mogą się domagać właściciele lokali? - Możemy powiedzieć, że dla każdej restauracji ten czas, który za nami, to strata kilkudziesięciu tysięcy złotych – mówiła serwisowi Iwona Niemczewska, właścicielka szczecińskiej restauracji "Z drugiej strony lustra”.

bEgMRRLr
Zobacz także: Stracili połowę obrotów, cen nie podniosą. Zbigniew Grycan tłumaczy, dlaczego. Obejrzyj wideo:

Z wiadomości serwisu wSzczecinie.pl wynika, że w sprawie odszkodowań mogłaby negocjować powstająca właśnie Krajowa Izba Gastronomii Polskiej. - Będziemy zbierać informacje ze strony gastronomików, usiądziemy, przeliczymy i będziemy podejmować decyzje - dodaje Niemczewska.

Jednocześnie restauratorzy ze Szczecina podkreślają, że pomoc państwa nie była wystarczająca. - Proponuje się nam odroczenia, czyli płatności są zawieszone, ale się skumulują. Do tego są pożyczki, które mogą zostać odroczone, ale dla mnie z punktu widzenia biznesowego są one w stu procentach zwrotne. Nie ma żadnych pewników, jeżeli chodzi o pomoc - dodał Zbigniew Radecki.

bEgMRRLx

Restauracje, bary, kawiarnie i puby mogą być ponownie otwierane od 18 maja. Będą obowiązywać jednak ograniczenia - na cztery metry kwadratowe powierzchni ma przypadać tylko jeden klient lokalu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEgMRRLS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(402)
Aggie
rok temu
Fajni ci restauratorzy. Tacy trochę bezczelni.
wacek
rok temu
każdy stracił, to najlepiej niech każdy każdemu wypłaci odszkodowanie, a w sumie to może samemu sobie, i bedzie prawo i sprawiedliwie
sokzkroku
rok temu
pojadę klasykiem : trzeba się było ubezpieczyć
bEgMRRLT
don
rok temu
won za don cwańiaczki,,,,,,,
Nicki
rok temu
A może restauratorzy zapłacą odszkodowania za zakażenia w ich knajpach?
...
Następna strona