Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczecińscy restauratorzy chcą odszkodowań od rządu. "Każdy stracił po kilkadziesiąt tysięcy"

- Rząd nas zamknął i rząd powinien wypłacić nam odszkodowania - mówi szczeciński restaurator. Przedstawiciele branży wskazują, że przez czas kwarantanny tracili po kilkadziesiąt tysięcy zł, a pomoc od państwa jest niewystarczająca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Przedsiębiorcy uważają, że rząd powinien wyrównać im straty

"To nie jest tak, że można zamknąć branże, a potem powiedzieć, że oferuje się im pomoc, a tak naprawdę wpycha się je w jeszcze większe kłopoty" - mówi serwisowi wSzczecinie.pl Zbigniew Radecki, właściciel restauracji "Radecki".

Uważa, że rząd powinien wypłacić odszkodowania przedsiębiorcom, którzy ponieśli straty podczas kwarantanny.

Jakich kwot mogą się domagać właściciele lokali? - Możemy powiedzieć, że dla każdej restauracji ten czas, który za nami, to strata kilkudziesięciu tysięcy złotych – mówiła serwisowi Iwona Niemczewska, właścicielka szczecińskiej restauracji "Z drugiej strony lustra”.

Stracili połowę obrotów, cen nie podniosą. Zbigniew Grycan tłumaczy, dlaczego. Obejrzyj wideo:

Z wiadomości serwisu wSzczecinie.pl wynika, że w sprawie odszkodowań mogłaby negocjować powstająca właśnie Krajowa Izba Gastronomii Polskiej. - Będziemy zbierać informacje ze strony gastronomików, usiądziemy, przeliczymy i będziemy podejmować decyzje - dodaje Niemczewska.

Jednocześnie restauratorzy ze Szczecina podkreślają, że pomoc państwa nie była wystarczająca. - Proponuje się nam odroczenia, czyli płatności są zawieszone, ale się skumulują. Do tego są pożyczki, które mogą zostać odroczone, ale dla mnie z punktu widzenia biznesowego są one w stu procentach zwrotne. Nie ma żadnych pewników, jeżeli chodzi o pomoc - dodał Zbigniew Radecki.

Restauracje, bary, kawiarnie i puby mogą być ponownie otwierane od 18 maja. Będą obowiązywać jednak ograniczenia - na cztery metry kwadratowe powierzchni ma przypadać tylko jeden klient lokalu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-05-2020

SqlPrzepraszam, a czy w czasie przed pandemią szanowni państwo,, przedsiębiorcy,, nic sobie z zarobku nie odłożyli..?

17-05-2020

KrysCoś im się w główkach przedstawiało cały świat i każda branża w czasie pandemii traciła jak się m źle niech zmienią branże

17-05-2020

PolakTo nie jest biznesmen ,tylko kapitalista wyzyskiwacz. Ciekawe ile ludziom płacił za pracę.

Rozwiń komentarze (402)