Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. AZI
|

Szczepienia. General Motors pyta pracowników kto się zaszczepił

8
Podziel się:

Koncern General Motors zaczął wymagać od amerykańskich pracowników etatowych informacji, czy zostali zaszczepieni przeciwko Covid - podaje Reuters. Producent samochodów chce uzyskać deklaracje na temat statusu szczepień, aby móc zaplanować powrót do biur.

Szczepienia. General Motors pyta pracowników kto się zaszczepił
Amerykański producent będzie wymagać od pracowników informacji o szczepieniach. fot. Adobe stock

Spółka poinformowała, że wdrożyła rozszerzony proces raportowania statusu szczepień, obowiązkowy dla wszystkich pracowników firmy w USA. – Zebraliśmy te informacje za pomocą poufnego narzędzia internetowego - głosi oświadczenie firmy.

Amerykański koncern zatrudnia w USA 48 tys. pracowników, blisko 46 tys. z nich jest reprezentowanych przez związki zawodowe.

Tymczasem w Polsce, jak wynika z badania CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan, blisko 80 proc. pracodawców uważa, że powinno mieć dostęp do informacji, którzy z zatrudnionych przez ich pracowników się zaszczepili przeciwko COVID-19 -.

Okazuje się, że najwięcej chętnych do pozyskania takich informacji jest wśród średnich firm, gdzie zadeklarowało to 85 proc. zapytanych. Ten odsetek jest za to mniejszy wśród małych i największych firm - wynosi 79 proc. i 70 proc.

Zdaniem przedstawicieli pracodawców, posiadanie takiej wiedzy umożliwi im bardziej efektywne zarządzanie organizację pracy jesienią, jeśli każe się to niezbędne w razie ewentualnego lockdownu. Powód? Osoby zaszczepione mogłyby ewentualnie przychodzić do miejsca pracy.

Przypomnijmy, że akcja szczepień przeciwko SARS-CoV-2 ostatnio wyhamowała. Pierwszą dawkę przyjęło ponad 18,64 mln obywateli. W pełni zaszczepionych jest 16,4 mln osób, czyli niecałe 43 proc. społeczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Reuters
KOMENTARZE
(8)
sceptyk
3 lata temu
To już chyba 20 artykuł o tym samym.( w tym miesiącu ) Urabianie opini publicznej ze to coś normalnego i dobrego. Spoko... będę pamietał żeby niczego od GM nie kupować.
konieckropka
3 lata temu
Pracodawca nie ma takich praw aby zbierac informacje na temat uczestniczenia pracownikow w eksperymantach medycznych
Zakapior
3 lata temu
Pracodawca nie ma prawa w ingerencję życia prywatnego pracownika. Czy się szczepił, czy jest gejem itp. to jawne łamanie jego praw. Nie wiem jak to wygląda w USA. Mnie pracodawca zapytał czy jestem szczepiony-odp: niech pan się zajmie swoim życiem,nie ingeruje w cudze. Dowodzenia- i wyszedłem z biura.
Margarette BR...
3 lata temu
General Motors: Spółka poinformowała, że wdrożyła rozszerzony proces raportowania statusu szczepień, obowiązkowy dla wszystkich pracowników firmy w USA. – Zebraliśmy te informacje za pomocą poufnego narzędzia internetowego - głosi oświadczenie firmy. Ha ha hi
Naród
3 lata temu
Ja jako pracodawca Dudy, Kaczyńskiego, Niedzielskiego and Company, żądam okazania dowodu pozostawania przy zdrowym umyśle.