Notowania

praca
22.03.2019 15:43

Sztuczny tłum w galerii handlowej. Nietypowe ogłoszenie o pracę okazało się hitem

21,5 zł brutto za godzinę chodzenia po galerii handlowej lub siedzenia w strefie restauracyjnej. Takie nietypowe ogłoszenie podbiło internet, ale także błyskawicznie przyciągnęło chętnych do tego typu pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)
Nie wszystkim galeriom handlowym potrzebny jest sztuczny tłum. Tu strefa restauracyjna Galerii Krakowskiej podczas jednej z niedziel niehandlowych.

Ogłoszenie "Sztuczny tłum w galerii handlowej" zyskało niemałą popularność, gdy zostało opublikowane w serwisie Wykop.pl przez jednego z użytkowników. W ciągu kilku dni znalazło się tylu chętnych, że rekrutacja została zakończona.

Jak pisze Onet.pl, ogłoszenie dotyczyło pracy w jednej z poznańskich galerii handlowych. Za godzinę spędzoną na przebywaniu w niej można zarobić 21,50 zł brutto. "Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie miała za zadanie miłe spędzenie dnia w galerii handlowej - przechadzanie się po holu, przebywanie w strefie restauracyjnej itp." - wyjaśniono w ogłoszeniu.

Agencja pośrednictwa pracy Serwis Personalny zdziwiona jest rozgłosem, jaki zyskało zamieszone przez nią ogłoszenia. - Nie jest to standardowa oferta, jednak takie zlecenia także się u nas pojawiają - mówi Tamara Wujcicka, menedżerka agencji.

Serwis Personalny chętnie zamieszcza na swoim facebookowym profilu doniesienia medialne na temat zamieszania, jakie wywołało ogłoszenie.

Obejrzyj: Rynek pracy millienialsów. "Pracodawcy są skazani na takiego kandydata, jakiego rynek daje"

Wujcicka wyjaśnia, że zamawiającemu zależało na szybkim przeprowadzeniu rekrutacji, stąd taka atrakcyjna stawka. - Otrzymaliśmy setki CV, dzięki czemu udało się zamknąć projekt w bardzo krótkim terminie - zdradza.

Nie wiadomo, która z 13 poznańskich galerii handlowych chciała w ten sposób zadbać o pozory swojej popularności wśród mieszkańców. Na zapytania o to "Gazecie Wyborczej" nie odpowiedziała żadna z nich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2019

KoKolejną sciema żeby zdobyć niezliczoną ilość nowych danych z adresami, kodami, meblami itd. A ciemny lud to kupił, wiadomo jak teraz ciężko zdobyć … Czytaj całość

22-03-2019

doleka po co cv do tej roboty

22-03-2019

stefanprzecież powszechnie wiadomo ze większość naszych rodaków to lewusy i od razu rzucą się na tego typu ofertę

Rozwiń komentarze (33)