Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Rynek pracy millienialsów. "Pracodawcy są skazani na takiego kandydata, jakiego rynek daje"

- Pracodawcy nigdy nie mieli problemu, żeby zatrudniać młodych. To młodzi mieli większy problem, aby dobrze wybrać firmę, w której chcieliby zostać na dłużej - zaznacza w programie "Money. To się liczy" Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Polska. W jej przekonaniu w obecnej sytuacji rynku pracy młody pracownik szybko znajdzie pracę.

praca
rynek pracy
18
Podziel się:
KOMENTARZE
(18)
Plux
5 lata temu
Fakt, wszyscy oszukuja a najbardziej prywaciarze i właściciele firm. Tak, Pani banialuki gada bo jak tu zyc w Polsce za 500+, rente i drobne na czarno. Ze mi sie nie chcialo pracowac za mlodu i zdobywac doswiadczenie, angielskiego uczyc to nie moja wina. Teraz nikt mnie nie chce do pracy za 10k i musze w fabryce pracowac. Tfuu prywaciarze , firmy i inne takowe.
ja
5 lata temu
Gdy nasza praca ma wartość dla pracodawcy (i klientów), w końcu nas ktoś zatrudni i dobrze zapłaci. A jeśli nie, a rzeczywiście możemy coś zaoferować, coś potrafimy, to sami założymy firmę i zarobimy na siebie. Ludzie muszą zrozumieć, że niemal wszystko zależy od nich samych. Nie od rządu czy kraju, w którym żyją itp. Musimy po prostu patrzeć na siebie i brać się do roboty, uczyć się i rozwijać umiejętności, za które inni chcą płacić, a efekty przyjdą. Leżenie na kanapie i czekanie, aż ktoś coś dla nas zrobi, niewiele daje. Słyszeliście o ksią.ż ce "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac"? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę..
Mietek
5 lata temu
Wakaty są, ale zwykle na najniżej opłacanych, zwykle fizycznych, niewolniczych stanowiskach. Takich pracowników poszukują "pracodawcy". Wakaty są także na tych stanowiskach, które finansowane są z budżetu (lekarze, pielęgniarki, policja, ostatnio wszelkiego rodzaju urzędnicy), od których coraz częściej wymaga się pracy za niesatysfakcjonujące wynagrodzenie przy ciągle zwiększanej ilości zadań. Z wakatów tych korzystają zwykle desperaci - w pierwszym przypadku Ukraińcy, w drugim osoby, które w innych miejscach nie mają szans.
oak
5 lata temu
dzieci PISowcow nie maja problemow ze znalezieniem pracy sa szczegulnie uzdolnieni i bija sie onich spolki panstwowe gotowe sa zaplacic kazda kwote aby taki kandydat chcial unich pracowac
Smutna prawda
5 lata temu
Pracodawcy maią wybór .... mogą zamknąć biznes i pójść do pracy w państwowej firmie . Komuna wraca ! Szkoda że nikt tego nie widzi