Notowania

Tarcza antykryzysowa. Projekt ustawy już na biurku prezydenta

Prezydent Andrzej Duda poinformował w piątkowym orędziu do narodu, że na jego biurko trafił już rządowy projekt specustawy, jaką jest tzw. tarcza antykryzysowa. Na poniedziałek prezydent zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRP)
Prezydent Andrzej Duda poinformował w orędziu, że na otrzymał już projekt ustawy dot. tarczy antykryzysowej

Prezydent Andrzej Duda otrzymał już projekt specjalnej ustawy dot. pomocy państwa w walce z koronawirusem, czyli tak zwanej tarczy antykryzysowej.

- Tworzy ją pakiet działań na niespotykaną dotąd skalę. Na ochronę budżetów domowych, miejsc pracy i ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw mają być przeznaczane setki miliardów złotych. Z uwagi na rangę tego aktu prawnego zwołałem posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego - powiedział prezydent.

- W poniedziałek do przedstawicieli rządu, Sejmu i Senatu dołączą liderzy ugrupowań parlamentarnych. Omówimy razem szczegóły tego ważnego projektu, wokół którego musi się zawiązać porozumienie wszystkich sił politycznych - dodał.

Obejrzyj: Hausner ocenia tarczę antykryzysową. "Nie możemy czekać na Sejm"

- Musimy ochronić nie tylko życie i zdrowie, ale też materialne podstawy podstawy bytu milionów polskich rodzin. Niezbędne rozwiązania trzeba uzgodnić i natychmiast wdrożyć. Zachowanie bezpieczeństwa finansowego Polaków należy do absolutnych priorytetów - podkreślił prezydent.

- Pustki na ulicach polskich miejscowości to widok daleki od naszych marzeń, jednak w obecnej sytuacji budzi on nadzieję, jest świadectwem mądrości, odpowiedzialności Polaków - powiedział Duda.

- Jestem przekonany, że wyjdziemy z tej próby obronną ręką. Że jako państwo i naród umocnimy łączące nas więzi. Że po raz kolejny udowodnimy, jak wielką siłę i możliwości ma nasza wspólnota - podsumował orędzie prezydent.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2020

NanoPanie Prezydencie! Polacy liczą na Pana! Podpisuje Pan i ludzie którzy stracili pracę mają środki na życie! Dzięki wam uniknemy kryzysu w to wierzę! … Czytaj całość

22-03-2020

Za co żyćPytanie do tych wszystkich MĄDRALI co krytykują tarczę antykryzysową.... co według was mają robić miliony ludzi na umowach zlecenie? Samotne matki … Czytaj całość

22-03-2020

BaglandI gitara, bo bezrobocie byłoby astronomiczne, ludzie na ulicach, bez pracy, nie płacący rachunków ani niczego. Każdy kto to krytykuje jest trollem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (137)