Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Taśmy Kaczyńskiego. Giertych o przesłuchaniu Birgfellnera: "zmienna atmosfera"

33
Podziel się

- Atmosfera jest zmienna, pełna emocji - powiedział w poniedziałek Roman Giertych, pełnomocnik Geralda Birgfellnera. Austriak był po raz kolejny przesłuchiwany w warszawskiej prokuratorze w sprawie tzw. taśm Kaczyńskiego.

Roman Giertych był w poniedziałek w warszawskiej prokuraturze, gdzie po raz kolejny zeznawał Gerald Birgfellner
Roman Giertych był w poniedziałek w warszawskiej prokuraturze, gdzie po raz kolejny zeznawał Gerald Birgfellner (PAP, Tomasz Gzell)
bDTqhcJN

W poniedziałek Roman Giertych pojawił się ze swoim klientem w warszawskiej prokuraturze. Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner był przez śledczych przesłuchiwany w sprawie tzw. taśm Kaczyńskiego.

To już piąty raz, kiedy przesłuchiwany był Gerald Birgfellner. Do dziennikarzy po południu wyszedł Roman Giertych, czyli jeden z pełnomocników Austriaka.

Adwokat w odpowiedzi na pytania dziennikarzy stwierdził, że "atmosfera przesłuchania jest bardzo zmienna i mnóstwo w nim emocji".

bDTqhcJP
Zobacz także: Obejrzyj: Tajemniczy Giertych po przesłuchaniu Birgfellnera

- Mojemu klientowi bardzo nie spodobało się, że pani prokurator nie usprawiedliwiła jego nieobecności - powiedział Giertych o jednym z wcześniejszych przesłuchań. - Ze względu na wypadek losowy, śmierć przyjaciela, nie mógł pojawić się na przesłuchaniu i został za to ukarany.

Jak przekazał Giertych, austriacki biznesmen "odebrał to jako formę prześladowania" przez prokuraturę.

bDTqhcJV

Wcześniej w poniedziałek Roman Giertych domagał się od Jarosława Kaczyńskiego, by ten odebrał wezwanie do zapłaty na kwotę 50 tys. zł. Adwokat wysłał pismo w tej sprawie do prezesa PiS.

Giertych już kilkukrotnie wzywał spółkę Srebrna oraz Jarosława Kaczyńskiego do uregulowania należności wobec swojego klienta. Jak wynika z upublicznionych nagrań, prezes PiS deklarował zamiar uregulowania rachunków Austriaka.

bDTqhcJW

- Jestem gotów w tym sądzie zeznać, że ta robota była robiona dla nas, znaczy dla Srebrnej - mówił Kaczyński na nagraniach ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTqhcKq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Ciekawy
2 lata temu
Kiedy przesluchaja Kaczynskiego?
Obywatel norm...
2 lata temu
Kiedy Pan JK oszust -zostanie przesłuchany ?
Gość
2 lata temu
Przecież prezes już powiedział, że nie ma co wszczynać śledztwa ws. Srebrnej, więc żadnego śledztwa nie będzie.
bDTqhcKr
OPRAWCA
2 lata temu
Deweloper Pan jk-jest zwyczajnym oszustem i takim zostanie na zawsze ,pomimo uregulowania należności.
wee-wil
2 lata temu
KURIOZUM W CYWILIZOWANYM SWIECIE!-TYLKO W POLSCE "KRYSZTALOWY POSEL,,-DOJNY UZURPATOR WLADZY-JEST NIETYKALNY PRZEZ "WYSWIECONA,,PRZEZ SIEBIE "PROKURATURE,, W/G "NAPRAWIONEGO PRAWA,,NA NOCNYCH SPEDACH.
...
Następna strona