Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Termomodernizacja. Rząd zajmie się projektem nowelizacji

29
Podziel się:

Projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów trafi na rządowy stół już we wtorek. Ministrowie i premierzy zajmą się ustawą na najbliższym posiedzeniu.

Na najbliższym posiedzeniu rząd zajmie się nowelizacją ustawy o termomodernizacji
Na najbliższym posiedzeniu rząd zajmie się nowelizacją ustawy o termomodernizacji (East News)
bEDSVuqJ

Rząd ma się zająć we wtorek projektem nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, który zakłada m.in. pomoc dla samorządów w prowadzeniu remontów mieszkalnych budynków komunalnych - poinformowało PAP Ministerstwo Rozwoju. Projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, który ma przedłożyć Ministerstwo Rozwoju, zakłada też wsparcie dla właścicieli budynków powstałych w technologii prefabrykowanej wielkopłytowej.

Nowe regulacje przewidują, jak wskazało MR, pomoc dla samorządów w prowadzeniu remontów mieszkalnych budynków komunalnych. Chodzi np. o "zmianę sposobu naliczania premii termomodernizacyjnej, czyli premiowanie kompleksowej termomodernizacji i wsparcie na montaż mikroinstalacji OZE". Nowela zakłada też poprawę dostępności premii kompensacyjnej.

bEDSVuqL

"Termomodernizacja budynków mieszkalnych połączona z wymianą wysokoemisyjnych źródeł ciepła powinna stać się systemowym narzędziem naprawy jakości powietrza w Polsce" - podaje resort na rządowych stronach. Jak podkreślono, główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest niska emisja z nieocieplonych budynków. "W tym kierunku koncentrują się nasze działania. Słuszność naszych działań potwierdza raport Banku Światowego przygotowany na zlecenie Komisji Europejskiej" - czytamy.

Projekt jest kontynuacją prac zainicjowanych w poprzedniej kadencji rządu przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju i ówczesnego wiceszefa resortu Artura Sobonia, przypomina PAP. Ze względu na zasadę dyskontynuacji prac parlamentarnych, projekt musi być ponownie zaakceptowany przez rząd.

Zobacz także: Obejrzyj: Bloki z wielkiej płyty. Rząd daje miliardy na remonty
bEDSVuqR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDSVurm
KOMENTARZE
(29)
ola
2 lata temu
Może ktoś wie jak termomodernizacja będzie wyglądała w kamienicach, które są zabytkami? Czy konserwator pozwoli je okleić styropianem?
buba
2 lata temu
Ja po ociepleniu budynku i wymianie okien płacę więcej dzięki podzielnikom ciepła, powinni tego zabronić !
Polak
2 lata temu
Mój blok był już 4 razy owijany steropianem jest go teraz chyba z 40 cm ale okna ludzie sami musieli wymieniać Do tego najwięcej na tych pseudo programach zgarniają banki i spółdzielnie mieszkaniowe dzięki nim ich prezesi zarabiaj po 60 tys miesięcznie ich zastepcy po 40. Pieniądze z unii europejskiej powinny trafiać bezpośrednio do ludzi a nie z centralnych złodziejskich worków i według urzędniczych fochow
bEDSVurn
aaa
2 lata temu
wymiana istalacji w starych budynka a nie doklejanie styropianu
rachmistrz
2 lata temu
Jak widzę tego człowieka bez wyższych studiów co nie zna teorii to już wszystko wiem.Co jakiś pracownik Banku może wiedzieć o remontach. Dlaczego Morawiecki obstawia tak ważne stołki takimi ludźmi?
...
Następna strona