Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KIB
|

TikTok znów będzie się tłumaczył przed sądem. Rodzice tak sprawy nie zostawią

5
Podziel się:

1 mld euro odszkodowania od popularnej aplikacji TikTok żąda reprezentująca 64 tys. rodziców holenderska fundacja SOMI - informuje radio NH Nieuws. Rodzice uważają, że TokTok nie chroni wystarczająco bezpieczeństwa i prywatności ich dzieci. Sprawą zajmie się sąd w Amsterdamie.

TikTok znów będzie się tłumaczył przed sądem. Rodzice tak sprawy nie zostawią
TikTok w ogóle kontroluje to, co robi młodzież przez tę aplikację? - pytają rodzice. (Adobe Stock, tashatuvango)

Fundacja argumentuje, że TikTok gromadzi zbyt dużo danych dzieci, aby kierować do nich spersonalizowane reklamy. Wskazuje też na poważniejszą kwestię. Chodzi o  przypadki dzieci, które zginęły, wykonując niebezpieczne rzeczy, do których zachęcali się wzajemnie nieletni użytkownicy aplikacji.

TikTok nie zgadza się z zarzutami. Twierdzi, że odpowiednio dba o bezpieczeństwo dzieci. Jako przykład podaje, że konta użytkowników w wieku od 13 do 15 lat są domyślnie ustawione jako prywatne, a moderatorzy blokują filmy o treści uznanej za nieodpowiednią.

Z badania, które przeprowadził holenderski oddział organizacji praw dziecka "Terre des Hommes", wynika, że ponad połowa rodziców martwi się o bezpieczeństwo swoich dzieci w internecie - informuje dziennik "Trouw". Większość obaw dotyczy korzystania z mediów społecznościowych, w tym aplikacji takich jak TikTok, oraz serwisu YouTube czy gier online. Rodzice są szczególnie zaniepokojeni nieznajomymi, którzy kontaktują się z ich dziećmi.

Zobacz także: Wysoka inflacja. Minister Semeniuk: Problem? Jaki problem?

To nie pierwszy pozew przeciwko TikTokowi. Jak niedawno informowaliśmy, Anne Longfield, brytyjska aktywistka oraz była komisarz ds. dzieci, pozwała platformę społecznościową TikTok. Pozew został złożony w imieniu milionów dzieci z Wielkiej Brytanii i UE. Polityczka zarzuca platformie, że gromadzi i wykorzystuje dane dzieci bez wszystkich koniecznych zgód.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
Hehe
3 lata temu
Co to za farsz?? Pracy jest Tyle ze przerobic nie idzie 200£placa jak polece pracownika od roku ponad 100 ludzi brakuje tak jest wszedzie placza zapolakami nie ma komu robic
znafca
3 lata temu
Dawniej odurzano się butaprenem i innymi specyfikami, a teraz to jest w modzie.
Ojciec
3 lata temu
ℕ𝕚𝕖𝕔𝕙 𝕣𝕠𝕕𝕫𝕚𝕔𝕖 𝕓𝕒𝕔𝕫𝕟𝕚𝕖𝕛 𝕠𝕓𝕤𝕖𝕣𝕨𝕦𝕛𝕒 𝕣𝕦𝕔𝕙 𝕡𝕠𝕔𝕚𝕖𝕔𝕙 𝕨 𝕤𝕚𝕖𝕔𝕚. ℙ𝕣𝕫𝕖𝕔𝕚𝕖ż 𝕞𝕠𝕫𝕟𝕒 𝕫𝕒𝕚𝕟𝕤𝕥𝕒𝕝𝕠𝕨𝕒𝕔 𝕕𝕫𝕚𝕖𝕔𝕜𝕦 𝕨 𝕥𝕖𝕝𝕖𝕗𝕠𝕟𝕚𝕖 𝕒𝕡𝕝𝕚𝕜𝕒𝕔𝕛𝕖 𝕟𝕒𝕕𝕫𝕠𝕣𝕦𝕛𝕒𝕔𝕒. 𝕋𝕠 𝕣𝕠𝕕𝕫𝕚𝕔 𝕨𝕪𝕓𝕚𝕖𝕣𝕒 𝕨𝕥𝕖𝕕𝕪 𝕕𝕠 𝕔𝕫𝕖𝕘𝕠 𝕕𝕫𝕚𝕖𝕔𝕜𝕠 𝕞𝕒 𝕕𝕠𝕤𝕥𝕖𝕡. ℝ𝕠𝕕𝕫𝕚𝕔𝕦 𝕥𝕠 𝕋𝕪 𝕛𝕖𝕤𝕥𝕖𝕤 𝕠𝕕𝕡𝕠𝕨𝕚𝕖𝕕𝕫𝕚𝕒𝕝𝕟𝕪 𝕫𝕒 𝕤𝕨𝕠𝕛𝕖 𝕕𝕫𝕚𝕖𝕔𝕜𝕠.
Helmut
3 lata temu
Rodzice nie mają pojęcia co robią ich dzieci i obwiniają o to właścicicieli aplikacjj ? Żałosne, głupie i nielogiczne ....
fdghfgbgh
3 lata temu
Mam 10-letniego synka, który ogląda TikToka od roku lub dwóch. I szybko zorientowałąm się, że filmiki tam wrzucane często są formą debilowatych gier. Nie uchronię Go przed oglądaniem tego - w szkole dziesiątki dzieciaków Mu to udostępnią i nie mam na to żadnego wpływu. Natomiast bez przerwy prowadzę z Nim rozmowy na temat bezpieczeństwa. I nie owijam w bawełnę tylko centralnie uświadamiam Go, że śmierć to nieodwracalny proces. Wyczulam Go na wszelkie ryzyko. I przypominam Mu, że niczego nie boję się bardziej niż tego że Go stracę więc jeśli mnie kocha to ma to brać pod uwagę. I jakoś nie daje się wciągnąć w żadne debilizmy, ba!- właściwie tego nie ogląda bo już Mu obmierzło i zdecydowanie gustuje w bezsensownych nagraniach o niczym, ale dla śmiechu. I szafa gra. Ludzie, rozmawiajmy z naszymi dziećmi....To niezwykle mądre istotki otwarte na każdy dialog.