Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
To się liczy: Jak rozplanować budżet domowy, żeby zaoszczędzić?

To się liczy: Jak rozplanować budżet domowy, żeby zaoszczędzić?

- Sensownie poprowadzony budżet domowy to taki, który faktycznie pomaga nam zadbać o nasze finanse - tłumaczy w money.pl Marcin Iwuć, autor bloga Finanse bardzo osobiste.

- Warto sobie uzmysłowić prostą rzecz, że w ciągu całego życia zawodowego, przez nasze ręce przepłyną ogromne ilości pieniędzy. To jest minimum kilkaset tysięcy złotych, a w większości przypadków kilka milionów. Już samo to, co my zrobimy z tymi pieniędzmi, będzie miało ogromny wpływ na jakość naszego życia.

W programie To Się Liczy pytamy eksperta o to, jak krok po kroku zacząć oszczędzanie i z jakich narzędzi korzystać.

- Załóżmy, że właśnie zaczyna się nowy miesiąc i mamy na rachunku konkretną kwotę pieniędzy, która wpłynęła z naszego wynagrodzenia. To, co teraz musimy zrobić, to wydać nasze pieniądze na sucho, na papierze, świadomie, po kolei przydzielając im odpowiednie zadania, przeznaczając je na różnego rodzaju wydatki – od tych najważniejszych do mniej ważnych. Jest taka świetna definicja: zrobić budżet domowy to powiedzieć swoim pieniądzom, dokąd mają iść zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły.

budżet, oszczędności, iwuć
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
ukry na ukraine.
94.254.129.* 2016-02-15 02:19
a ukraincy to nie chca czasem rezac lachow ? czyli zarzynac Polakow ? bo jak sie napija wodki to tak wlasnie spiewaja a zyja tutaj od urodzenia po 25 - 30 lat.
kriss black
31.182.80.* 2016-02-14 19:56
Widzę same płaczki nad swoim losem się wypowiadają.Czy ktoś z was próbował poszukać innej pracy,a co by zapewne pomogło podnieść swoje kwalifikacje? Najlepiej to narzekać,że mało,albo,że takiej pracy to ja wykonywał nie będę.Sam nie mam kokosów,bo na umowie bieda,do reki 2500-2600 i po 11-12h w pracy 5 dni w tygodniu,ale jak stwierdze,że już wystarczy to prace zmienie.Kolega jezdzil ciezarowka po miescie za 2500,a,ze potrzebuje troche gotówki to szybko zrobił prawko na przyczepy i dziś zarabia 5000.Sam sam prawo jazdy kat C i czasem pracowałem na ciężarówce,musiałem zainwestować w to 5000zl i chwile czasu,ale teraz mam ten komfort,że w każdej chwili mogę wsiąść i zarabiać 2500-3500zl.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
njiu
31.1.94.* 2016-02-14 19:53
bugaj, raczej nie zmadrzeje,chcoc kiedys nie wydawal sie byc głupi!
Zobacz więcej komentarzy (26)