Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

To się liczy: odkrycie Polki może podbić Japonię. Uczulenie nie będzie już problemem

42
Podziel się:

Sztućce, monety, naczynia, sprzączki do pasków - to wszystko może powodować uczulenie. Polski startup KF Niccolum pracuje nad linią kosmetyków, które mogą nas uwolnić od uciążliwości związanych z uczuleniem na nikiel. Kosmetyki mają być sprzedawane nawet w Japonii.

To się liczy: odkrycie Polki może podbić Japonię. Uczulenie nie będzie już problemem
(Money.pl)

Sztućce, monety, naczynia, sprzączki do pasków - to wszystko może powodować reakcje alergiczne. Polski startup KF Niccolum pracuje nad linią kosmetyków, które mogą nas uwolnić od uciążliwości związanych z uczuleniem na nikiel. Wprowadzenie ich na rynek nie byłoby możliwe, gdyby nie przełomowe odkrycie polskich uczonych.

- Na całym świecie uczulonych na nikiel jest ponad miliard osób - mówi w programie "To się liczy" właścicielka KF Niccolum Izabela Zawisza. - Nikiel jest najbardziej rozpowszechnionym alergenem na świecie, jest dosłownie wszędzie - dodaje.

Rozwiązaniem może być linia kosmetyków, nad którymi pracuje KF Niccolum. Pierwsze produkty mają być gotowe jeszcze w tym roku. Izabela Zawisza chce je sprzedawać między innymi w Japonii, gdzie alergia na nikiel jest szczególnie rozpowszechniona.

Jak prowadzi się firmę naukowo-badawczą, na jakie pułapki może trafić naukowiec w świecie biznesu i dlaczego lepiej rozwijać pomysł samemu, niż sprzedać go korporacji? Zapraszamy do obejrzenia całego odcinka programu "To się liczy".

wiadomości
gospodarka
to się liczy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(42)
radek282k
8 lat temu
korporacyjny startup za czyjas kase hahahha
Suron
8 lat temu
Odkrycie Polki? To dlaczego prasa niemiecka jucz duzo wcześniej o tym pisała. I też w kontekście kosmetyków. Coś mi te kosmetyki źle pachną...
Belze-Bubka
8 lat temu
Następna "paulownia" ? Niech się baba sama smaruje swoim wynalazkiem.
dynaMIT
8 lat temu
Test na przełomowe odkrycie- to nagroda Nobla.
kliper
8 lat temu
Alergia na nikiel w Japoni?,chyba alergia na fukushime,niszcza swiat i ocean a ludzie milcza
...
Następna strona