Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Trendy 2020 w opakowaniach

0
Podziel się:

Co przyniesie rok 2020 w dziedzinie opakowań? Jakie trendy da się zauważyć już teraz?

Trendy 2020 w opakowaniach
(materiał partnera)

W tym roku do najważniejszych trendów w dziedzinie opakowań należy zaliczyć m.in.: odpowiednie zabezpieczenie przesyłek, stawianie na ekologiczne opakowania oraz optymalizację kosztów i wykorzystania przestrzeni magazynowej.

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłek

Każdy, kto prowadzi sklep internetowy i to zarówno mały, jak i duży, chce, aby przesyłki docierały do klientów w idealnym stanie. Poza tym liczy się także wygląd przesyłki. Jeśli jest estetycznie i bezpiecznie zapakowana, to na pewno klienci to docenią. Poziom obsługi klienta jest naprawdę bardzo ważny, zwłaszcza w dobie wszechobecnych opinii internetowych.

Kartony wysyłkowe są produkowane z mocnej tektury falistej 3, 5 lub nawet 7-warstwowej, która jest bardzo wytrzymała, trwała i odporna na wstrząsy, uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Dodatkowo przesyłkę można zabezpieczyć wypełniaczem do paczek. Dostępne są także specjalne opakowania z folią stabilizującą, dzięki czemu towary są całkowicie unieruchomione i tym samym zabezpieczone przed wstrząsami i wibracjami. Poza tym są bardzo praktyczne – elastyczna folia dopasowuje się do wszystkich kształtów.

Dodatkową ochroną przesyłki są wypełniacze do paczek w formie: wypełniaczy Flo-pak, chipsów styropianowych, pianki polietylenowej czy folii bąbelkowej. Wypełniacze są używane do wypełniania pustych miejsc w kartonach wysyłkowych i stabilizacji produktów umieszczonych wewnątrz. Są łatwe w użyciu i nie wymagają stosowania żadnych maszyn i urządzeń - wystarczy ręcznie wziąć potrzebną ilość i zabezpieczyć produkty. Wypełniacze do paczek RAJA są ekologiczne, gdyż ulegają całkowitej biodegradacji pod wpływem wody i powietrza. Nie wytwarzają żadnych toksycznych substancji.
Kluczem do zabezpieczenia przesyłek jest wybór odpowiedniego, tj. dostosowanego do zawartości opakowania (kartony na dokumenty, kartony z tektury falistej na odzież, pudełka na butelki, na produkty niebezpieczne, owijki do książek itd.). Dostępne są różne wymiary i kształty kartonów – płaskie, długie, kwadratowe, paletowe, teleskopowe, z regulowaną wysokością.

Ekologiczne opakowania

Ogromną zaletą opakowań kartonowych jest to, że są ekologiczne. Można je poddać recyklingowi, czyli przerobić, a także reusingowi, czyli wykorzystać je ponownie. Pudło kartonowe może być wielokrotnie wykorzystane do wysyłki, a także do przechowywania. W ofercie RAJA dostępny jest szeroki wybór opakowań kartonowych, dostosowanych do konkretnych przesyłek – są to np. opakowania na książki, płyty, płaskie kartony do wysyłki kalendarzy i plakatów, owijki uniwersalne w formacie C4 czy pudła fasonowe (pocztowe).

Wyrzucone opakowania mają wartość surowcową – są makulaturą i poddaje się je recyklingowi. Najpowszechniejszą metodą recyklingu jest odzysk celulozy w papierni, którą wykorzystuje się później do produkcji papieru lub tektury. Bardzo ważne jest to, by makulatura nie była mokra, gdyż wilgotność to istotny parametr jakości, a także by nie była zanieczyszczona mechaniczne, chemiczne czy mikrobiologicznie.

Do zabezpieczania paczek można stosować również ekologiczny wypełniacz Flo-pak Green. Jest on przyjazny dla środowiska, gdyż całkowicie biodegradowalny w przeciągu 9-60 miesięcy – ulega degradacji pod wpływem wody i powietrza, nie wytwarza przy tym żadnych toksycznych substancji. Nadaje się także do kompostowania. Jest wykonany w 100% ze skrobi kukurydzianej. Jest bardzo wytrzymały i świetnie nadaje się do zabezpieczania cięższych przedmiotów. Jest lekki, ekonomiczny, czysty i bezzapachowy i ma 5 razy większe właściwości antystatyczne niż chipsy styropianowe.

Z kolei ozdobnym wypełniaczem do paczek może być bibuła. Jest ekologiczna, przeznaczona do recyklingu i nie zawiera chloru ani kwasów. Jest sprzedawana w arkuszach w kolorze białym i brązowym, jest także kolorowa (gładka, prasowana, a więc elastyczna). Bibuła jest bardzo trwała, a przy tym elegancka. Przyozdobione nią przesyłki są bardzo efektowne. Jest to zatem nie tylko element ochronny, ale także dekoracyjny. Można jej używać nie tylko do pudełek, ale także skrzyni, szkatułek czy koszy prezentowych.

W ofercie RAJA dostępny jest również ekologiczny wypełniacz ozdobny SizzlePak, który służy do eleganckiej prezentacji produktów oraz do ochrony. Jest bardzo wydajny – wykonany ze spiralnych, papierowych włókien. Wyjęty z opakowania zwiększa znacznie swoją objętość – o 280%. Włókna pochodzą z recyklingu.

Szeroki wybór ekologicznych wysyłkowych opakowań kartonowych jest dostępny na stronie: https://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe/kartony-pocztowe-opakowania-wysylkowe_C1140.html

Optymalizacja kosztów i wykorzystania przestrzeni magazynowej

Niezmiernie istotna dla przedsiębiorców jest także optymalizacja kosztów oraz optymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni magazynowej. RAJA ma w swojej ofercie kompletne wyposażenie potrzebne w każdym magazynie. Na wyposażenie magazynów składają się m.in.: meble magazynowe (regały magazynowe, podesty, taborety, stoły, blaty robocze) oraz pojemniki i pudełka do przechowywania towarów. Ważne jest nie tylko optymalne wykorzystanie powierzchni, ale także maksymalne ułatwienie pracy w magazynie. Do tego niezbędne są: stanowiska do pakowania, stojaki i podajniki do papieru oraz folii, w tym folii stretch maszynowej, dyspensery do taśmy, stoły i blaty robocze, wózki stołowe, widłowe, paletowe, magazynowe, transportowe, podnośniki, drabiny oraz sprzęt oświetleniowy. To wszystko jest potrzebne do optymalnej kompletacji zamówień w każdym magazynie.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)