Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
AIG opuści Wielką Brytanię? Firma boi się Brexitu

AIG opuści Wielką Brytanię? Firma boi się Brexitu

Fot. Jonathan Alpeyrie/Polaris

Amerykańska firma ubezpieczeniowa AIG chce się "wyprowadzić" z Wielkiej Brytanii w reakcji na decyzję Wyspiarzy o wyborze Brexitu podczas czerwcowego referendum.

Zagrożonych utratą pracy może być 2500 pracowników ubezpieczyciela, którzy są zatrudnieni w Wielkiej Brytanii. AIG chce się przenieść do Europy, jak wiele innych zagranicznych firm finansowych i ubezpieczeniowych, działających obecnie na brytyjskim rynku.

Anthony Baldwin, prezes AIG na Europę i Wielką Brytanię, poinformował, że firma zadecyduje w ciągu najbliższego roku, gdzie dokładnie przeniesie swój biznes.

To kolejna ważna zmiana szykowana przez kierownictwo amerykańskiej spółki. Miesiąc temu informowała o planach sprzedaży części swojego biznesu w Ameryce Łacińskiej oraz w Europie Centralnej i Wschodniej. Kwota transakcji szacowana jest na około 240 mln dolarów.

W związku z transakcją zmiany właścicielskie czekają oddziały dokonujące operacji w Argentynie, Chile, Kolumbii, Urugwaju, Wenezueli i Turcji. W Europie obejmie również Bułgarię, Czechy, Węgry, Rumunię, Słowację i Polskę.

AIG to jedna z największych na świecie firm ubezpieczeniowych, notowana na nowojorskiej giełdzie, a także na parkietach w Tokio i Irlandii. Prowadzi swoją działalność w ponad 130 krajach. Na naszym rynku jako AIG Polska, głównie w zakresie ubezpieczeń majątkowych.

zwolnienia, ubezpieczyciele, brexit, aig polska
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
luki36
2016-11-23 13:04
240 lmn ...tanio ...tyle to PZU wydaje na waciki ....za 240 mln to ja bym kupił