Notowania

grecja
18.08.2015 09:14

Grecja potrzebuje więcej pieniędzy. Nowe kredyty na 92 mld euro

Zadłużona Grecja potrzebuje więcej pieniędzy niż początkowo zakładano - pisze we wtorek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". We wniosku ministerstwa finansów, który będzie w środę przedmiotem głosowania w Bundestagu, jest mowa o około 92 mld euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Charles Pluta/Flickr (CC BY-SA 2.0))

"SZ" przypomina, że podczas szczytu krajów strefy euro 12 lipca potrzeby Grecji oceniono na 82-86 mld euro. W poniedziałek minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział, że Bundestag powinien zagłosować w środę za trzecim programem ratunkowym dla Grecji.

W piątek program ten zaakceptowali ministrowie finansów państw strefy euro. Trzyletni pakiet będzie wart do 86 mld euro. W niektórych państwach eurolandu, w tym Niemczech, do ratyfikacji potrzebna jest zgoda parlamentu.

W Niemczech zaaprobowanie pakietu wydaje się przesądzone, ponieważ oczekuje się, że poprą go socjaldemokraci i Zieloni. Głosowanie może jednak ujawnić podziały w szeregach chadecji; w lipcu 60 chadeckich deputowanych zagłosowało przeciwko negocjowaniu z Grecją nowego pakietu pomocy, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Tagi: grecja, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz