Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel w niedzielę na Węgrzech będzie zakazany

0
Podziel się:

Zakaz zacznie obowiązywać od 15 marca 2015 roku, ale zawiera wiele wyjątków, obejmujących przede wszystkim mniejsze sklepy.

Handel w niedzielę na Węgrzech będzie zakazany
(Egrian/Wikipedia)
bETFAbfV

Od marca przyszłego roku na Węgrzech zakazany będzie handel w niedzielę - taką ustawę przyjął parlament głosami centroprawicowej partii rządzącej Fidesz. _ - Nikt nie powinien być zmuszany do pracy w niedzielę _ - powiedział premier Viktor Orban.

Zakaz zacznie obowiązywać od 15 marca 2015 roku, ale zawiera wiele wyjątków, obejmujących przede wszystkim mniejsze sklepy.

Skutki wprowadzenia ustawy w życie odczują przede wszystkim należące do zagranicznych sieci supermarkety, które zaczęły się pojawiać na Węgrzech po demokratycznej transformacji 1989 roku i zarabiają przede wszystkim w niedziele. Wielkopowierzchniowe sklepy decyzją rządu Orbana muszą już płacić nadzwyczajne podatki i inne dodatkowe opłaty - przypomina agencja dpa.

bETFAbfX

Minister gospodarki narodowej Mihaly Varga deklarował wcześniej, że sprzeciwia się temu pomysłowi, gdyż co piąty Węgier robi zakupy w niedzielę. Według właścicieli supermarketów pracę straci z powodu zakazu handlu 15-20 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Węgrzy idą na rękę Gazpromowi. W zamian... Zdaniem obserwatorów, nowelizacja prawa została zredagowana pod kątem potrzeb węgiersko-rosyjskiej spółki, która miałaby zbudować przebiegający przez Węgry odcinek South Stream.
Podatek od internetu. Oni też krytykują pomysł Budzący kontrowersje projekt węgierskiej ustawy zakłada, że od przyszłego roku dostawcy usług internetowych zapłacą 150 forintów (0,49 euro) od gigabajta danych.
Węgrzy mają już dość rządów Orbana Tylko co trzeci Węgier uważa premiera za dobrego. Poparcie dla niego spadło w ciągu ostatniego miesiąca w następstwie afer korupcyjnych i zbliżenia Budapesztu do Moskwy.
bETFAbgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)