Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Juncker zapowiada wizytę

0
Podziel się:

Zgadza się, że tam pojadę. Kiedy? Tego jeszcze nie wiem - powiedział na konferencji prasowej

Konflikt na Ukrainie. Juncker zapowiada wizytę
(Anna Anagnostopulu/Money.pl)

_ Zgadza się, że tam pojadę. Kiedy? Tego jeszcze nie wiem _ - powiedział Juncker na konferencji prasowej po pierwszym posiedzeniu kierowanej przez niego Komisji Europejskiej.

_ - Kilka tygodni temu obiecałem prezydentowi Ukrainy, że z moją pierwszą dwustronną wizytą poza Unię Europejską udam się do Kijowa. Ukraiński rząd przekazał mi zaproszenie _ - dodał.

Pytany, czy w najbliższej przyszłości zamierza się spotkać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, aby pomóc w poszukiwaniu rozwiązania konfliktu na wschodniej Ukrainie, odparł jedynie, że _ będzie rozmawiał z każdym, kto zechce z nim porozmawiać _. Zastrzegł, że nie zamierza na siłę wtrącać się w sprawy związane z poszukiwaniem rozwiązania kryzysu ukraińskiego.

Zdaniem Junckera sankcje nałożone przez UE na Rosję za destabilizację Ukrainy zostaną utrzymane. _ - Mam wrażenie, że sankcje, które mamy, pozostaną dokładnie takie jak teraz _ - powiedział Juncker, dodając, że zaostrzenie albo złagodzenie restrykcji będzie zależeć od rozwoju sytuacji w objętych konfliktem regionach na wschodzie Ukrainy.

UE nałożyła na Rosję sankcje gospodarcze, obejmujące ograniczenia w dostępie do kapitału, zaawansowanych technologii stosowanych w przemyśle naftowym, sprzętu podwójnego zastosowania oraz embargo na broń.

Wprowadziła również sankcje wizowe i finansowe wobec 119 osób, w tym rosyjskich polityków, wojskowych i osób z otoczenia Kremla, oraz 23 firm i osób prawnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Testują rakiety do transportu głowic jądrowych Siniewa może przenosić do 10 głowic jądrowych na maksymalną odległość 11,5 tys. kilometrów.
Konflikt na Ukrainie. Separatyści stawiają warunki Są gotowi do rozmów, jeżeli Kijów nie będzie prowadzić aktywnych działań politycznych i wojskowych na Wschodzie.
"Rosja ściągnęła sześć platform rakietowych" Rosja ściągnęła sześć mobilnych platform rakietowych Iskander - poinformował ukraiński ekspert wojskowy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)