Notowania

gospodarka
19.07.2017 21:45

Węgry włączą się do sieci transportu gazu. Pierwsza stacja LNG powstanie na obwodnicy Budapesztu

Realizacja przedsięwzięcia będzie kosztować 1,2 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Gaz-System)

Rozpoczęła się budowa na Węgrzech pierwszej stacji tankowania skroplonego gazu. Powstanie ona na autostradzie M0, pełniącej funkcję obwodnicy Budapesztu - poinformowało w środę Węgierskie Stowarzyszenie Transportu Gazu (MGKKE).

Inwestycja ma zostać zakończona we wrześniu i w ten sposób Węgry włączą się do transeuropejskiego korytarza sieci transportu gazu. MGKKE poinformowało, że w ramach projektu PANNON-LNG powstaną jeszcze cztery stacje tankowania gazu skroplonego.

Realizacja przedsięwzięcia będzie kosztować 1,2 mln euro i 85 proc. tych kosztów zostanie sfinansowanych ze źródeł unijnych.

Stacje mają służyć dalekobieżnemu transportowi towarowemu oraz transportowi lokalnemu.

Koordynatorzy projektu uważają, że w ciągu kilku lat w regionie może powstać kilkadziesiąt stacji tankowania LNG dla ciężarówek.

MGKKE podkreśliło, że napęd gazowy łączy się z mniejszymi emisjami dwutlenku węgla i można go zastąpić metanem pochodzącym ze źródeł odnawialnych lub syntetycznym. Zaletą gazu skroplonego jest także niewielka objętość, która stanowi zaledwie kilka procent pierwotnego gazu.

Tagi: gospodarka, gospodarka, węgry, lng, wiadomości, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2017

m-53[QUOTE] niewielka objętość, która stanowi zaledwie kilka procent pierwotnego gazu. [/QUOTE] nie kilka procent a ok. 0,16 %. Proporcja ok. 1 : 630

20-07-2017

BubaBędzie więcej policji a zarazem mandatów na drogach. Zobaczycie

Rozwiń komentarze (2)