Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Krzyżaniak
|

Polska nie dostanie wsparcia z europejskiego funduszu. Straty po nawałnicach są zbyt małe

417
Podziel się:

Straty spowodowane przez sierpniowe nawałnice nie są tak duże, by Polska mogła się ubiegać o pieniądze z Funduszu Solidarności UE.

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych
Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych (East News/Artur BARBAROWSKI)

Mariusz Błaszczak przypomniał w piątek, podczas briefingu w gdańskiej komendzie wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, że zasady ubiegania się o pomoc FSUE są jasno sprecyzowane - aby dostać pomoc, trzeba przekroczyć uprawniające do tego progi.

- Jeżeli wysokość strat przekracza te progi, wtedy można aplikować o takie wsparcie. Mogę powiedzieć, że straty, które zostały wyszacowane na dziś, nie powodują przekroczenia tych progów. To jest dobra wiadomość - powiedział minister spraw wewnętrznych.

Zobacz także: Zobacz też: Rytel po nawałnicy. Byliśmy na miejscu

Dotyczy to zarówno całej Polski, jak też poszczególnych, dotkniętych żywiołem, województw. Jak tłumaczył Błaszczak, żeby można było aplikować o europejskie wsparcie np. w województwie pomorskim, straty musiałyby wynosić więcej niż 1,5 proc. Produktu Krajowego Brutto województwa, czyli 350 mln euro (prawie 1,5 mld zł).

- Tego progu straty odnotowane w województwie pomorskim z całą pewnością nie przekroczyły - powiedział minister.

Wcześniej Mariusz Błaszczak zapowiadał, że w razie przekroczenia progów uprawniających do pomocy Polska będzie się ubiegała o wsparcie z Funduszu Solidarności UE.

Niedawno pisaliśmy w money.pl, że straty spowodowane przez sierpniowe nawałnice idą w miliardy. Żywioł wywołał też największą w historii Lasów Państwowych klęskę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(417)
her
7 lat temu
unia to dno
Danuta
7 lat temu
Bardzo prosze czytelnikow zjednoczmy sie i postawmy opor min.Szyszko zeby przestal w tak bestialski sposob niszczyc nasza przyrode najpierw puszcza, potem szakal teraz los.Czy tak postepuje min.od srodowiska.Bardzo prosze o poparcie .
barbara
7 lat temu
Aby otrzymać cokolwiek z funduszy Solidarności UE,przede wszystkim trzeba być solidarnym z UE. Dziwiłabym się,żeby ten rząd miał "czelność" o takie fundusze występować..
Luki
7 lat temu
Jak to dobrze a tak zapłacą z budżetu państwowego i odbiją sb na ludziach..
Mariola
7 lat temu
Ależ oni są obłudni. Obrażają wszystkich po kolei, Nie ważne czy to KE, PE, prezydenci czy premierzy danego kraju i nie widzą w tym problemu. Twierdzą że, bez UE też sobie świetnie dadzą radę... Ale żeby wyciągnąć pieniądze z UE to w pierwszej kolejności... Obłuda totalna!!!!
...
Następna strona