Notowania

kraj
01.09.2017 12:13

Polska nie dostanie wsparcia z europejskiego funduszu. Straty po nawałnicach są zbyt małe

Straty spowodowane przez sierpniowe nawałnice nie są tak duże, by Polska mogła się ubiegać o pieniądze z Funduszu Solidarności UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/Artur BARBAROWSKI)
Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych

Mariusz Błaszczak przypomniał w piątek, podczas briefingu w gdańskiej komendzie wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, że zasady ubiegania się o pomoc FSUE są jasno sprecyzowane - aby dostać pomoc, trzeba przekroczyć uprawniające do tego progi.

- Jeżeli wysokość strat przekracza te progi, wtedy można aplikować o takie wsparcie. Mogę powiedzieć, że straty, które zostały wyszacowane na dziś, nie powodują przekroczenia tych progów. To jest dobra wiadomość - powiedział minister spraw wewnętrznych.

Zobacz też: Rytel po nawałnicy. Byliśmy na miejscu

Dotyczy to zarówno całej Polski, jak też poszczególnych, dotkniętych żywiołem, województw. Jak tłumaczył Błaszczak, żeby można było aplikować o europejskie wsparcie np. w województwie pomorskim, straty musiałyby wynosić więcej niż 1,5 proc. Produktu Krajowego Brutto województwa, czyli 350 mln euro (prawie 1,5 mld zł).

- Tego progu straty odnotowane w województwie pomorskim z całą pewnością nie przekroczyły - powiedział minister.

Wcześniej Mariusz Błaszczak zapowiadał, że w razie przekroczenia progów uprawniających do pomocy Polska będzie się ubiegała o wsparcie z Funduszu Solidarności UE.

Niedawno pisaliśmy w money.pl, że straty spowodowane przez sierpniowe nawałnice idą w miliardy. Żywioł wywołał też największą w historii Lasów Państwowych klęskę.

Tagi: kraj, klęska, mswia, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-09-2017

koloEuropejska Rzesza Niemiecka karze Polskę za żądanie reparacji za zbrodnie II wojny. A przecież ZBRODNIARZAMI NIE SĄ NIEMCY TYLKO NAZIŚCI!!!

02-09-2017

hORnETMoże trzeba szabelką pomachać panie płaczczak Jak po pieniążki to Unia dobra ale jak Unia nakazuje coś to Unia nie dobra

01-09-2017

Czas na NOVVA UNIE!Olac ich, ta unia to więcej nas zdewastowala jak dala dobrego we wszystkich aspektach, czas najwyższy powolac nasza unie UNIE PANSTW EUROPY CENTRALNEJ … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (417)