Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatek handlowy
27.10.2016 13:46

Polska złoży skargę na decyzję Komisji Europejskiej

Strona polska uważa między innymi, że podobne rozwiązania obowiązują w niektórych krajach Unii Europejskiej. Autorzy skargi nie zgadzają się też z opinią, że podatek handlowy jest sprzeczny z regulacjami Komisji Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cancillería Ecuador/wikimedia (CC BY-SA 2.0))

Polski rząd przygotowuje skargę na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie zawieszenia podatku handlowego. Potwierdziła to premier Beata Szydło.

Szefowa rządu powiedziała, że w skardze do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej znajdą się argumenty za nowym podatkiem. Strona polska uważa między innymi, że podobne rozwiązania obowiązują w niektórych krajach Unii Europejskiej. Autorzy skargi nie zgadzają się też z opinią, że podatek handlowy jest sprzeczny z regulacjami Komisji Europejskiej.

Beata Szydło dodała, że po decyzji Komisji pobór podatku został zawieszony. Ministerstwo Finansów zastanawia się nad wprowadzeniem nowego rozwiązania w miejsce tego podatku.

Komisja Europejska wydała nakaz zobowiązujący Polskę do zawieszenia stosowania tego podatku do czasu zakończenia jego analizy przez Komisję. W wydanym uzasadnieniu napisano, że istnieje obawa, iż progresywne stawki, oparte na wielkości przychodów, przyznają przedsiębiorstwom o niskich przychodach przewagę nad ich konkurentami z naruszeniem unijnych zasad pomocy państwa.

Kwestionowana przez KE ustawa wprowadzała dwie stawki podatku od handlu: 0,8 procent od przychodu w wysokości od 17 milionów do 170 milionów złotych miesięcznie i 1,4 procent od przychodu powyżej 170 milionów złotych miesięcznie.

Tagi: podatek handlowy, wiadomości, gospodarka, podatki, unia, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze, fundusze unijne, czołówki, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-10-2016

oczywistaAleż ta premier ma smutną twarz.... jak kaszka manna. Żal kobiety, stłamszona, w roli, która jej nie leży, w ciągłym stresie z powodu brzemienia … Czytaj całość

27-10-2016

julka101010Żenada. Wstyd przed całym światem. Szok, że to jest rząd mojego kraju! Będziemy to odrabiać 20 lat!

27-10-2016

dronPoski PiS jest obrazony na cały świat i nic tu nie pomoze zaden lekarz

Rozwiń komentarze (8)