Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie sklepy odzieżowe za granicą. TXM otwiera placówki w Rumunii

0
Podziel się:

Sieć polskich sklepów TXM textilmarket planuje rozwijać się na rumuńskim rynku. Tylko w drugiej połowie grudnia 2015 roku otwarte zostały tam trzy nowe dyskontowe sklepy odzieżowe. Dwa w miejscowości Timisoara oraz jeden w Targu Mures - informuje TXM.

Timisoara - jedno z miast, w którym TXM otworzył sklepy (zdjęcie ilustracyjne)
Timisoara - jedno z miast, w którym TXM otworzył sklepy (zdjęcie ilustracyjne) (Turbojet/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Sieć polskich sklepów TXM textilmarket planuje rozwijać się na rumuńskim rynku. Tylko w drugiej połowie grudnia 2015 roku otwarte zostały tam trzy nowe dyskontowe sklepy odzieżowe. Dwa w miejscowości Timisoara i jeden w Targu Mures - informuje TXM.

Teraz sieć ma w Rumunii cztery placówki. Pierwszy na rynku rumuńskim sklep TXM textilmarket ruszył w połowie listopada w miejscowości Sighetu Marmatiei tuż przy granicy z Ukrainą.

- Planujemy uruchamianie kolejnych placówek w tym kraju. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dobrego przyjęcia naszej oferty przez lokalnych klientów. Sprzedaż realizowana w rumuńskich sklepach w przeliczeniu na powierzchnię handlową jest wyższa niż średnia uzyskiwana w naszym kraju - powiedział Robert Kwiecień, wiceprezes TXM.

Za granicą sieć TXM textilmarket posiada już łącznie 18 placówek. W Czechach działa dziewięć marketów, z tego aż osiem uruchomionych zostało w tym roku. Z kolei na Słowacji w tym roku powstały trzy nowe placówki i jest ich już łącznie pięć.

Aktualnie cała sieć TXM textilmarket liczy 358 sklepów, z czego 340 zlokalizowanych jest w Polsce. Spółka należy spółki Redan, która jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Zobacz, jak radziły sobie akcje Redanu przez ostatni miesiąc:

Pod koniec września tego roku TXM złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego, bo sama planuje wejście na giełdę. Jednak KNF jeszcze nie zatwierdziła prospektu.

wiadomości
gospodarka
unia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)