Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protest pilotów Lufthansy. W Niemczech trwa strajkowy maraton

0
Podziel się:

Po protestach pilotów linii Germanwings i po wciąż trwającym strajku maszynistów, jutro swoją akcję rozpoczną pracownicy największego niemieckiego przewoźnika.

Protest pilotów Lufthansy. W Niemczech trwa strajkowy maraton
(Angelo DeSantis / Flickr (CC BY 2.0))

Po protestach pilotów linii Germanwings i po wciąż trwającym strajku maszynistów, jutro swoją akcję rozpoczną pracownicy największego niemieckiego przewoźnika.

Piloci Lufthansy będą strajkować od jutra od godziny 13.00, a także przez cały wtorek. Strajk obejmie połączenia krótko i średniodystansowe. Loty międzykontynentalne powinny odbywać się normalnie.

To już siódmy strajk pilotów koncernu Lufthansa od początku kwietnia. Nie dalej jak w czwartek, nie latały samoloty linii Germanwings, będącej spółką córką Lufthansy. Co więcej w ostatnich tygodniach regularnie strajkują maszyniści pociągów. Ich ostatni strajk rozpoczął się w piątek i zakończy się dopiero tej nocy.

Maszyniści domagają się podwyżek i skrócenia czasu pracy. Piloci Lufthansy walczą o zachowanie przywilejów emerytalnych.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/179/m302259.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/turystyka/artykul/setki;odwolanych;lotow;w;wyniku;strajku,87,0,1504599.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Setki odwołanych lotów w wyniku strajku
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/135/m318855.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/trudny-weekend-dla-pasazerow-kolei-w,133,0,1641349.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Strajki na kolei w Niemczech. Utrudnienia
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/7/m290055.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/niemcy-maszynisci-kolejowi-zastrajkuja,55,0,1638711.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Strajk maszynistów w Niemczech. Utrudnienia?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/118/m322166.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koniec-strajku-pilotow-lufthansy-sytuacja-na,243,0,1629939.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Koniec strajku pilotów Lufthansy
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)