Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Bawarii apeluje o zniesienie sankcji wobec Rosji. "Musimy skończyć z myśleniem z XX wieku"

125
Podziel się:

Zdaniem Horsta Seehofera, sankcje wobec Rosji powinny zostać w tym roku zniesione. Rosja powinna zostać ponownie włączona do grona najbardziej uprzemysłowionych państw świata, z którego wykluczono ją po aneksji Krymu w 2014 r.

Premier Bawarii apeluje o zniesienie sankcji wobec Rosji. "Musimy skończyć z myśleniem z XX wieku"
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)
bEIPDqjV

Premier Bawarii Horst Seehofer wezwał w niedzielę na łamach gazety "Bild am Sonntag" do szybkiego zniesienia sankcji wobec Rosji i ponownego włączenia jej do grona najbardziej uprzemysłowionych państw świata G8, z którego wykluczono ją trzy lata temu.

- Musimy skończyć z myśleniem w kategoriach bloków rodem z XX wieku. Najważniejsze jest udzielenie wspólnej odpowiedzi na terroryzm, migrację, zmiany klimatu - powiedział Seehofer, dodając, że opowiada się za "polityką opartą na realiach zamiast wymachiwania szabelką".

Jego zdaniem sankcje wobec Rosji powinny zostać w tym roku zniesione. Rosja powinna zostać ponownie włączona do grona najbardziej uprzemysłowionych państw świata, z którego wykluczono ją po aneksji Krymu w 2014 roku. Od tego czasu powrócono do formuły G7 - bez Rosji jako ósmego uczestnika.

bEIPDqjX

Wypowiedź Seehofera jest sprzeczna ze stanowiskiem kanclerz Angeli Merkel, która chce znieść sankcje dopiero po pełnej realizacji porozumienia z Mińska w sprawie uregulowania konfliktu zbrojnego we wschodniej Ukrainie.

W wywiadzie dla "Bild am Sonntag" Seehofer pochwalił prezydenta USA Donalda Trumpa za szybkie wprowadzanie w życie obietnic wyborczych. - Trump realizuje konsekwentnie i szybko swoje obietnice wyborcze punkt po punkcie. W Niemczech powołalibyśmy najpierw grupę roboczą, potem grupę kontrolną, a na koniec grupę do realizacji zadań - zauważył. Premier Bawarii zastrzegł, że nie wszystkie działania Trumpa uważa za słuszne, jednak nie można jego zdaniem zapominać, że został on wybrany w demokratycznych, wolnych wyborach.

Jeszcze jako prezydent elekt, Donald Trump powiedział w wywiadzie dla "Wall Street Journal", że jest otwarty na zniesienie sankcji wobec Rosji. - Jeśli się porozumiemy i Rosja faktycznie nas wesprze, jeżeli ktoś robi naprawdę wspaniałe rzeczy, dlaczego utrzymywać sankcje? - mówił Trump w połowie stycznia. Wyraził też wtedy gotowość na spotkanie z Putinem w jakiś czas po zaprzysiężeniu (więcej o tym tutaj)
.

Seehofer stoi na czele bawarskiej CSU - partii, która wraz z CDU i SPD tworzy koalicję rządową Merkel. CDU i CSU tworzą w Bundestagu wspólny klub parlamentarny. Rządząca w Bawarii partia nie po raz pierwszy zaznacza swoją polityczną odrębność od większej partii siostrzanej CDU. W kwestii imigrantów Seehofer wielokrotnie krytykował szefowej rządu.

bEIPDqky
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(125)
GOś
5 lata temu
Niemcy zawsze ponad naszymi głowami klepali się z Rosją zawsze i to fakt historyczny i współczesny . Należy zawsze uważać czy nie wytną nam jakiegoś paktu .
Uhahany
5 lata temu
Propozycja aneksji niemiec przez rosję i po tym zniesienie sankcji.To nauczy myślenia niemców 21 wieku
redbul
5 lata temu
Polska też powinna się przeprosić z Rosją. Nie mamy ani wojska, ani pieniędzy ale do pyszczenia to pierwsi. Ja nie będę ginąć za głupie decyzje. Mojemu pokoleniu póki co Ruscy nic nie zrobili, cała nienawiść opiera się na opowiadaniach poprzedników, ale to już minęło, jest co jest. Z Ruskimi trzeba handlować i się bogacić na nich,
bEIPDqkz
greg
5 lata temu
tak jak myślałem, teraz szkopy i francja dogadają sie z putinem a PL zostanie w czarnej..
Wania
5 lata temu
A co Rosja już jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych krajów dziwne -bieda tam asz piszczy a tu chciałaby dusza do raju a grzechy nie dają ,to dlaczego takie niskie emerytury a wysokie ceny mięsa Pytam ten niby uprzemysłowiony kraj,Gdzie te hamburgery ,gdzie autostrady ,gdzie ten dobrobyt poza Moskwą?
...
Następna strona