Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy interweniują w Moskwie. Poszło o Siemensa

58
Podziel się:

Berlin przypomniał rządowi Rosji o obietnicy, że dostarczane przez Siemensa turbiny nie zostaną zainstalowane na Krymie, i ostrzegł, że naruszenie przepisów o sankcjach będzie miało konsekwencje dla niemiecko-rosyjskich relacji - podał w niedzielę "Bild".

Niemcy interweniują w Moskwie. Poszło o Siemensa
(ALAIN JOCARD/AFP)
bEJvriWJ

Obietnicę przestrzegania przepisów o sankcjach złożył osobiście prezydent Władimir Putin ministrowi spraw zagranicznych Niemiec Sigmarowi Gabrielowi - podaje niedzielne wydanie "Bilda" - "Bild am Sonntag" (BamS).

- Rząd federalny ponownie przypomniał rządowi rosyjskiemu o tych obietnicach i zwrócił uwagę, że tak poważne naruszenie przepisów o sankcjach stanowi obciążenie dla niemiecko-rosyjskich relacji - powiedział rzecznik MSZ.

Siemens zapowiedział w piątek, że w związku z bezprawnym dostarczeniem na Krym czterech wyprodukowanych przez niego turbin gazowych, rezygnuje z udziałów w rosyjskim przedsiębiorstwie Interautomatika i kończy umowę licencyjną. Koncern zawiesi także do odwołania eksport urządzeń dla elektrowni, w których pośrednikiem są rosyjskie firmy kontrolowane przez państwo.

bEJvriWL

Kreml odmówił komentowania rezygnacji Siemensa z joint venture w Rosji; nie komentuje też sytuacji związanej ze współpracą niemieckiego koncernu Siemens z rosyjskimi firmami; pytania na ten temat należy kierować do tych firm - oświadczył w piątek rzecznik prezydenta Władimira Putina Dmitrij Pieskow.

* Koziej: Polska jest w bardzo niebezpiecznym miejscu *

Pytany o doniesienia, jakie pojawiły się w mediach niemieckich, jakoby rosyjski prezydent obiecał kanclerz Niemiec Angeli Merkel, iż turbiny Siemensa nie trafią na Krym, rzecznik odparł, że nie będzie komentował tego tematu.

bEJvriWR

W zeszłym tygodniu Pieskow zapewnił, iż cały sprzęt dostarczany na Krym, w tym turbiny, jest produkowany w Rosji.

W reakcji na aneksję Krymu Unia Europejska nałożyła na Rosję sankcje, zabraniające osobom indywidualnym i firmom dostarczania takich urządzeń jak turbiny gazowe na zajęty bezprawnie półwysep.

bEJvriXm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(58)
vv
4 lata temu
A co niemcy nie wiedzieli ze turbiny trafia na Krym dobrze wiedzieli i to tylko pic na wode a turbiny i tak tam zostana a sprawa ucichnie a niemcy beda sie smieli z zekomego embarga
Góral
4 lata temu
Ukraina przy zachęcie USA zablokowała dostawy węgla z Donbasu, w zamian otrzymuje węgiel z USA, za który płaci 80% więcej niż np. Norwegia. To jest "dobra" pomoc!
Gggyyy
4 lata temu
Polak jablka w Rosji nie sprzeda, Niemiec sprzedaje turbiny. Sankcje sa chyba dla Polski?
bEJvriXn
lkjf
4 lata temu
Staram się czytać ze zrozumieniem: "Obietnicę przestrzegania przepisów o sankcjach złożył osobiście prezydent Władimir Putin"????? Kto, Putin, obiecał przestrzegać sankcji nałożonych na Rosję przez Merkel??? Bez psychiatry nie da się tego zrozumieć ...
ANTON
4 lata temu
POPLSKA POWINNA OTWORZYC GRANICE DLA WOJSK ROSYJSKICH BY ZROBILI PORZADEK Z NIERMCAMI RAZ NA ZAWSZE
...
Następna strona