Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

UOKiK zakwestionował pobierane opłaty. mBank będzie zwracał pieniądze

40
Podziel się:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prześwietlił opłaty mBanku dotyczące kredytów odnawialnych. Urząd zdecydował, że bank ma zwrócić pobrane od klientów pieniądze.

UOKiK zakwestionował pobierane opłaty. mBank będzie zwracał pieniądze
Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim kredyt odnawialny można wypowiedzieć w każdym momencie bez ponoszenia opłat. (money.pl, Rafał Parczewski)

Z komunikatu UOKiK wynika, że prezes Urzędu zakwestionował pobieranie przez mBank opłat za wypowiedzenie umowy o kredyt odnawialny. Jak się okazuje bank zaniechał stosowania kwestionowanej praktyki i zwróci konsumentom niesłusznie pobrane opłaty.

Postępowanie przeciwko mBankowi Urząd wszczął jeszcze w maju 2020 r. Wszystko zaczęło się od skargi konsumenta, który został zobowiązany do zapłaty określonej kwoty za to, że wypowiedział umowę o kredyt odnawialny.

Zobacz także: Rząd Morawieckiego zapłaci słony rachunek? Komentarz z MSZ

"Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim kredyt odnawialny można wypowiedzieć w każdym momencie bez ponoszenia opłat. Klient banku powinien móc zatem swobodnie decydować o tym, czy chce kontynuować umowę - bez obawy o sankcje. W przypadku kredytu odnawialnego w mBanku nie było to możliwe" - powiedział, cytowany przez PAP komunikacie, prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Decyzja nie jest prawomocna.

Kredyt odnawialny to pieniądze dostępne w ramach konta osobistego, poza własnym saldem na rachunku. Ma to do siebie, że „odnawia” się za każdym razem, gdy na rachunek kredytobiorcy wpływają jakiekolwiek środki finansowe, z dowolnych właściwie źródeł.

W zdecydowanej większości banków klient najpierw zakłada konto osobiste, tzw. ROR (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy), aby później móc wnioskować o powiązany z nim kredyt odnawialny.

Istotą takiego zobowiązania jest to, że powiększa ono saldo konta o dodatkową kwotę, z której klient może skorzystać w dowolnym momencie – kiedy tylko będzie to dla niego niezbędne. Jednak zanim kredytobiorca będzie mógł skorzystać z linii kredytowej w koncie, musi wykorzystać swoje własne środki zgromadzone na rachunku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(40)
Glad
rok temu
Jack chce czymś "zabłysnąć". Co z tego, że głupio pisze.
JACK
rok temu
Dlaczego lekarze nie leczyli tego super człowieka Amantadyną lub Iwermektyną, tylko podłączyli go do respiratora i wtłoczyli mu tlen do płuc pod dużym ciśnieniem ??? Miliarderzy z Davos. z pomocą członków rządów, ich medycznych ekspertów, opłacanych przez producentów szczepionek oraz mediów, wmawiają zmanipulowanym ludziom, że tylko szczepionki wyzwolą ich z tej pandemii, obostrzeń i uratują im życie. Za 1 reklamę w telewizji dotyczącą szczepionek, płacą w Polsce co najmniej 1 milion zł. Z pomocą lekarzy, pielęgniarek, aptekarzy i in. wykonywane są eksperymenty medyczne na przestraszonych i osłabionych zdrowotnie ludziach poprzez ich szczepienie (dorosłych, a potem młodzież i dzieci) niezbadanymi, chemicznymi substancjami, które spowodują ich śmierć, modyfikacje genetyczne , bezpłodność, choroby autoimmunologiczne, nowotworowe itd. Niezbadane, śmiercionośne "szczepionki" dla obywateli, zamiast gazu... jaka oszczędność sil i środków.... nie trzeba ludzi karmić, pilnować, kopać dołów na zabitych, a ich rodziny zrobią pogrzeby ... Ludobójstwo bez wysiłku i w białych rękawiczkach.... Tych ludzi, którzy nie umrą po zaszczepieniu niezbadanymi, chemicznymi substancjami i tych niezaszczepionych miliarderzy chcą wykończyć podatkami, brakiem pieniędzy, bezprawnym odbieraniem dzieci, na organy lub dla pedofili, pozbawianiem majątków, bezdomnością, izolacją i głodem. Psychole chcą stworzyć 2 klasy ludzi: Panów i niewolników, pracujących za miskę ryżu, którzy będą likwidowani w przypadku utraty siły do pracy lub nieposłuszeństwa. Co umożliwia globalistom realizację tego szalonego, zbrodniczego planu zagłady ludzkości, zmanipulowania, zniewolenia i zaszczepienia milionów ludzi ?? Wiara ludzi w Bożka Pieniążka i bardzo wysokie wynagradzanie wszystkich wykonawców tego planu:
,,,,,
rok temu
OLAĆ FRANKOWICZÓW.
Faust
rok temu
Banksterzy w PL to mafia pracująca nad wykiwaniem Klienta.
POLACY PRAWDA
rok temu
WSZYSTKIE BANKI W POLSCE I NA ŚWIECIE TO ZŁODZIEJE WIECIE Z CZEGO PREZESI BANKÓW MAJĄ SWOJE PENSJE Z OKRADANIA KLIENTA BANKU I Z LICHWY ,A LICHWA JEST KARALNA W POLSKIM KODEKSIE KARNYM TO POŻYCZKA KASY NA PROCENT JEST W POLSCE ZABRONIONA KARĄ WIĘZIENIA DLACZEGO ŻADEN PREZES BANKU NIE SIEDZI W WIĘZIENIU
...
Następna strona