Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Krawiel
|

Upadek imperium. Miliarder wyprzedaje nieruchomości

6
Podziel się

Sir Philip Green, mimo upadku jego detalicznego imperium, pozostanie miliarderem. Choć zobowiązania Arcadia Group, postawionej w stan upadłości firmy, powoli przekraczają ilość aktywów możliwych do sprzedania, to miliarder już dawno temu zabezpieczył swój byt.

Upadek imperium. Miliarder wyprzedaje nieruchomości
Najdroższym sklepem Greena jest Topshop na Oxford Street w Londynie (Wikimedia Commons, Madeofstars, CC BY-SA 3.0)
bDYpZrMB

Brytyjski miliarder Sir Philip Green nie ma już co sprzedawać, żeby pokryć dług wynoszący 700 milionów dolarów. Green był właścicielem marek Topshop, Topman, Miss Selfridge, Dorothy Perkins, Evans i Burton.

Problemy finansowe Arcadia Group spowodowane były m.in. zamknięciem sklepów z powodu pandemii COVID-19. W listopadzie 2020 grupa została postawiona w stan upadłości. Trwająca wyprzedaż aktywów wciąż nie jest w stanie pokryć wszystkich zobowiązań. Green był zmuszony do sprzedaży w kwietniu centrum dystrybucyjnego. Najcenniejszą z pozostałych wciąż nieruchomości jest flagowy sklep marki Topshop na Oxford Street w Londynie.

Zobacz także: Branże proszą o zmiany w VAT. Resort rozwoju jest "na nie"
bDYpZrMD

Sir Philip Green raczej nie musi obawiać się o to czy pozostanie nadal miliarderem. Wszystko dzięki wypłacie dywidendy w wysokości 2,1 miliarda dolarów (1,2 miliarda funtów) z firmy na rzecz Cristiny Green, żony Philipa, w 2005 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYpZrNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
jaa
3 tyg. temu
Ludzie pracują w biurach, urzędach... Spotykają sie w sklepach spożywczych i budowlanych. O co chodzi z tymi sklepami z ciuchami, siłowniami, hotelami i restauracjami? Dlaczego są zamkniete? Gdyby nie lockdown, nie byłoby takich strat. Można funkcjonować w maseczkach i z dystansem. Nikt nie chce większych obostrzeń i lockdownu. Większość z nas bardziej niż utraty zdrowia boi się utraty dochodów. Wiele osób ryzykuje zakażenie, bo nie mają żadnych rezerwowych zasobów pieniędzy na przetrwanie bez pracy. Są o jedną wypłatę od długów. Żal mi tych osób, bo ich sytuacja nie jest do pozazdroszczenia. Przez korona-kryzys wielu straci pracę lub biznes i dochody. Najgorsze, że jak wirus minie to może nie być do czego wracać, bo wielu firm nie będzie. Dlatego oprócz pensji i pracy przed kryzysem potrzebna była wiedza finansowa – jak zarządzać pieniędzmi, jak oszczędzać i inwestować. W książce pt. Emery tura nie jest Ci potzrebna autor przestrzegał o tym, że zawsze możebyć jakiś kryzys na świecie lub w rodzinie (utrata pracy, choroba), że trzeba się przygotować na kryzysowe sytuacje. W tej książce piszą jak prostymi metodami zbudować własny majątek i bezpieczeństwo finansowe.
Nasze bogacze
3 tyg. temu
Świadczenie emerytalne Biskupa wynoszą ok. 10 tys. zł miesięcznie.Emerytowani duchowni mogą też liczyć na inne dodatki z ZUSu, na przykład na tzw. "trzynastki" i mówi się o przyznaniu księżom niedługo "czternastek". Co więcej, jak wskazuje statut Konferencji Episkopatu Polski, duchowny na emeryturze ma zapewnione mieszkanie z kaplicą, opłacenie rachunków, ryczałt na wyżywienie oraz w razie choroby - pokrycie kosztów leczenia. Od prawa partykularnego w poszczególnych diecezjach zależy także, czy duchowny na emeryturze otrzyma np. pomoc sprzątaczki, księdza kapelana lub sekretarza.
Zorro
3 tyg. temu
Najlepiej kupić tanio ziemię od kościoła i przekazać żonie, z którą ma się rozdzielność majątkową. W Polsce można przejść szkolenie
bDYpZrNf
Ja WYJEZDZAM.
3 tyg. temu
WSZYSZCZY CO KRYTYKUJA PIS.. I TEZ WSZYSZCZY CO KRYTYKOWALI POPRZEDNICH WLADZE I JA TEZ.. ..WIEC. WIEC. KTO INNY JAK PRZEJMNIE WLADZE.. MAMY PEWNOSZCZ ZE NIE BENDZE KRADL???? PODAJ IMIENIEM GO...... ...TRZEBA BY ZACZACZ OD... WYJSZCZA Z KLIKI ZLODZEJI . OBCYCH ORGANIZACJI... DOPIERO MOWIACZ O ZAPROWADZENIU PORZADKU.. INACZEJ ,NIC NIE ZMIENICZE W RZADZE ,ZMIENIANAJAC OBSADE W RZADU..... NIC A NIC NIE ZMIENI SIE.... TYLKO NAIWNOSZCZ BIEDNEGO..I NOWYCH ZLODZEJI PRZYBYWACZ BENDZE.... NA TONY.. JA WYJEZDZAM OKRADACZ AFRYKE .. A POTEM ARABOW...
soltys
3 tyg. temu
Obajtek tez chce sie wywindowac na miliardera, ale ze pieniadze podatnikow. Jak mowi haslo PISu: WYSTARCZY KRASC! I tyle w temacie