Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Urzędy skarbowe działają normalnie, ale w każdej chwili mogą zostać zamknięte dla podatników

Urzędy celno-skarbowe działają normalnie, ale dyrektorzy poszczególnych instytucji mogą podjąć decyzję o czasowym zamknięciu ich dla podatników. Nie oznacza to, że urzędnicy nie będą pojawiać się w pracy. Będą obsługiwać telefonicznie i mailowo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rzecznik Ministerstwa Finansów przypomina, że większość spraw możemy rozwiązać przez internet lub telefonicznie (Fot: IOTR KAMIONKA/REPORTER)

Rzecznik Ministerstwa Finansów Paweł Jurek powiedział w rozmowie z money.pl, Krajowa Administracja Skarbowa wydała naczelnikom urzędów celno-skarbowych zalecenie, zgodnie z którym powinni zachęcać podatników do rezygnacji z osobistego stawiennictwa w urzędzie na rzecz kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nie ma natomiast decyzji o fizycznym zamknięciu urzędów.

- Urzędy będą pracować, ale dyrektorzy mogą podjąć decyzję o czasowym wyłączeniu bezpośredniej obsługi. Nie oznacza to, że urzędnicy nie będą się pojawiać w pracy. W dalszym ciągu czynne będą infolinie i obsługa mailowa, działać będą platformy do składania rozliczeń – zapewnił Paweł Jurek.

Na tę chwilę Krajowa Administracja Skarbowa działa bez zakłóceń. Działają również wszystkie regionalne oddziały, dokumenty przyjmowane są na bieżąco. Jeśli podatnicy zdecydują się przynieść dokumenty do siedziby instytucji, mogą wrzucić je do specjalnych urn, tak by uniknąć kontaktu z urzędnikiem.

Rzecznik Ministerstwa Finansów przypomniał jednak, byśmy niepotrzebnie nie wychodzili z domów i starali się korzystać z e-administracji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, kas, urząd skarbowy, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

gregniech ich zamkną na zawsze

13-03-2020

zeflikI niech nie wracają do roboty for ever!

14-03-2020

NickJeśli niestety masz przypadek w firmie. Co jest smutne ale zrobić możesz coś dobrego. Natychmiast wywołaj kontrolę skarbowa. Może się pozarażaja. I … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)