Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Ustawa futerkowa. Ardanowski: Gniew rolników państwo może mocno odczuć

179
Podziel się:

Przeciwstawił się woli prezesa Kaczyńskiego i został zawieszony. Ostatecznie stracił też tekę. Były minister rolnictwa wciąż jednak przekonuje, że wprowadzenie tzw. Piątki dla zwierząt, czyli m.in. zakazu hodowli zwierząt futerkowych, to błąd PiS.

Ustawa futerkowa. Ardanowski: Gniew rolników państwo może mocno odczuć
Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (KPRM, Ministerstwo Rolnictwa)

Zarzucono mu nielojalność i rozbijanie Prawa i Sprawiedliwości. Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przekonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że nie jest zdrajcą i z własnej woli nie chce opuszczać ugrupowania.

Zaznacza jednak, że do tej pory w głosowaniach w sprawach dotyczących sumienia nigdy nie było dyscypliny i nakazów. - Nie było ich nawet przy o wiele ważniejszych sprawach, takich jak aborcja. Wtedy pozostawiono kwestię decydowania każdemu z posłów. Natomiast przy ustawie o zwierzętach obowiązuje dyscyplina, z którą się co do zasady nie godzę - zaznaczył.

Chodzi o tak zwaną Piątkę dla zwierząt, obejmującą m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Minister rolnictwa skrytykował forsowaną przez Jarosława Kaczyńskiego ustawę i zagłosował przeciwko niej w Sejmie. Za to został zawieszony w partii. Rekonstrukcja rządu spowodowała, że stracił stanowisko, a jego miejsce zajął Grzegorz Puda, który w pełni zgadza się z prezesem Kaczyńskim.

Zobacz także: "Piątka dla zwierząt". Będą kary dla senatorów głosujących "przeciw" nowelizacji ustawy

- Niezależnie od wątpliwości moralnych i etycznych – a w tym przypadku aksjologia oparta o religię i tradycję europejską jednoznacznie mówi, że człowiek ma prawo korzystać ze zwierząt do różnych celów, starając się im oczywiście zapewnić jak najlepsze warunki życia. Ze względu na ogromne, negatywne skutki gospodarcze dla polskiego rolnictwa, nie mogę na tę ustawę się zgodzić i jestem całkowicie świadomy konsekwencji, które mnie spotkają - wyjaśnił Ardanowski.

Były minister liczy, że rząd się jeszcze opamięta i poprawki Senatu zmienią brzmienie prawa, które jego zdaniem, w tej formie uderza w rolników. Jak podkreśla, ta sprawa poróżni PiS z elektoratem wiejskim. Rolnicy bowiem ostatniego zdanie nie powiedzieli, a ich gniew, jak to ujął w rozmowie z "Rz", państwo może mocno odczuć

- Jeśli ktoś naiwnie sądzi, że nowe roczniki, które dostaną prawa wyborcze za kilka lat, zagłosują na PiS, to nie rozumie młodzieży, która jest zawsze antysystemowa, występuje przeciwko partiom, które sprawują władzę, jest skrajna w poglądach – na jedną, bądź drugą stronę. Biorąc to pod uwagę, jak można popełniać taką głupotę i rezygnować z wiernego elektoratu?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(179)
piatka
3 lata temu
1 .pieniade na rydzyka 2 na ksieży .3 bazyliki . 4 pomniki 5 muzea koscielne . wystarczy do odsiatki . na grype niema , na inchalatory wirusa zgineły
STOP Z MIELEN...
3 lata temu
HODOWCY TWIERDZĄ, ŻE PO LIKWIDACJI FERM NOREK, NIE BĘDZIE MOŻNA UTYLIZOWAĆ DROBIU, ALE NIE BĘDZIE PROBLEMU Z UTYLIZACJĄ RESZTEK ZWIERZĄT FUTERKOWYCH
Leon
3 lata temu
Poieram Ministra Ardanowskiego- tutaj Jarek nie masz racji
....
3 lata temu
DLA DZIKA ARDANOWSKIEGO LICZY SIĘ TYLKO STRACONA KASA. WOLI PRZYMYKAĆ OKO NA PATOLOGIE W ROLNICTWIE. FACET ZAPOMINA, ŻE ZDROWIE KONSUMENTA JEST WAŻNIEJSZE, NIŻ ZYSKI KOMBINUJĄCYCH Z ŻYWNOŚCIĄ ROLNIKÓW
PIS robi POPI...
3 lata temu
Rolników to Morawiecki załatwi paroma ruchami zawsze mu szło dobrze wyprowadzanie ich w pole.
...
Następna strona