Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

W Sejmie dyskusja o abonamencie RTV. Nagle część posłów wyszła

601
Podziel się:

W sejmie odbyło się dziś posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu. Posłowie omawiali poselski projekt nowelizacji ustawy o abonamencie RTV. Część posłów chciała odroczenia posiedzenia. gdy wiosek został odrzucony, opuścili salę.

Poseł Michał Kamiński złożył wniosek o odroczenie posiedzenia
Poseł Michał Kamiński złożył wniosek o odroczenie posiedzenia (East News)
bEUVyqRN

W sejmie odbyło się dziś posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu. Posłowie omawiali poselski projekt nowelizacji ustawy o abonamencie RTV.

Nowela ustawy o opłatach abonamentowych zakłada wprowadzenie rekompensaty w wysokości 1 mld 260 mln zł dla publicznej radiofonii i telewizji z tytułu utraconych w latach 2018-19 opłat abonamentowych.

bEUVyqRP

Przedstawiciel Biura Legislacyjnego Sejmu zasugerował, by projekt został notyfikowany Komisji Europejskiej.

- Biuro podnosi, że poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych jest objęty prawem Unii Europejskiej; projekt ustawy może zostać uznany za plan pomocy publicznej podlegający notyfikacji Komisji Europejskiej – powiedział.

Zobacz także: Telewizja publiczna finansowana z budżetu. Były szef TVP ocenia pomysł PiS
bEUVyqRV

W związku z wątpliwościami Biura Legislacyjnego Sejmu Michał Kamiński złożył wniosek formalny o "odroczenie procedowania nad tym projektem ustawy do czasu doręczenia posłom jednoznacznej opinii Komitetu Integracji Europejskiej o zgodności tego projektu z prawem Unii Europejskiej". Wniosek nie zyskał poparcia większości obecnych na sali parlamentarzystów.

Prowadząca posiedzenie Elżbieta Kruk, przewodnicząca Komisji Kultury i Środków Przekazu wyjaśniła, że na chwilę obecną nie jest to konieczne, gdyż przedmiotem prac Komisji są rekompensaty, które notyfikacji nie podlegają.

bEUVyqRW

- To jest rekompensata za stracone wpływy, przewidziane w ustawie. Czyli to jest pomoc publiczna przewidziana w prawie. (...). Te wątpliwości, podniesione znienacka, bo nigdy wcześniej BAS wątpliwości do tego typu rozwiązań nie podnosiło - powiedziała Elżbieta Kruk.

Gdy z sali padło pytanie, ile pieniędzy zostanie przecnaczone na "paski nienawiści" w TVP Info, Elżbieta Kruk rzuciła w stronę zadajacego je posła słowa: " Nie halo! Przepraszam bardzo, komisja przyjęła porządek dzienny posiedzenia, rozpatrujemy projekt ustawy".

W reakcji na te słowa głos zabrał poseł Michał Kamiński:

- Ja w kwestii formalnej. Wypowiedziom posłów opozycji towarzyszą knajackie szyderstwa ze strony polityków partii rządzącej, a także pani na nas krzyczy. Sugerowałbym kolegom z opozycji, abyśmy opuścili to posiedzenie, żeby państwo...

bEUVyqRX

Nie dokończył wypowiedzi, bo jego mikrofon został wyłaczony.

Posłowie PO-KO, PSL i Nowoczesnej zgodnie opuścili salę obrad.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUVyqSq
KOMENTARZE
(601)
yew
3 lata temu
No jak komuniści startują do PE to musi być komunistyczny abonament RTV. Już myślą jak sztandar wnieść do sejmu.
felek
3 lata temu
Nie oglądam TVPiS-propaganda i nie płacę abonamentu. To nie jest telewizja ale tuba propagandowa jednej słusznej linii partyjnej.
sratatataaaa
3 lata temu
wymiędliła ta wóda Misika (tuzę intelektualną PO-je..ów. wszelkiej maści) do granic możliwości, jeszcze trochę a piana z pyska będzie mu się samoczynnie toczyć, znaczy beż żadnej kontroli.
bEUVyqSr
iga
3 lata temu
Pieniądze idą a nikt tego szajsu propagandowego nie ogląda. Chyba że inteligentni inaczej.
jola
3 lata temu
Zawłaszczone przez PIS media publiczne potrzebują kasę na propagowanie reżimu .
...
Następna strona