Notowania

WeWork zwalnia prawie 20 proc. personelu. "Chcemy stworzyć wydajniejszą organizację"

Firma specjalizująca się w wynajmie biur potwierdziła, że w ramach redukcji personelu pracę straci 2,4 tys. osób. WeWork rozpoczął proces zwolnień już kilka tygodni temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Zwolnienia w WeWork dotkną 2,4 tys. osób. (Fot: Andrei Stanescu)

– W ramach naszej nowej koncentracji na podstawowej działalności WeWork i, jak wcześniej poinformowaliśmy pracowników, firma dokonuje koniecznych zwolnień, aby stworzyć wydajniejszą organizację – poinformował CNBS rzecznik prasowy WeWork.

Według nieoficjalnych informacji, pierwsze dokumenty potwierdzające zwolnienia pracownicy mieli otrzymać 11 listopada. Nie potwierdził tego jednoznacznie rzecznik.

– Proces redukcji personelu rozpoczął się kilka tygodni temu na całym świecie. W tym tygodniu natomiast zaczął się w Stanach Zjednoczonych – wytłumaczył.

Zobacz także: System oparty o Business Intelligence

– Ta redukcja dotyczy około 2,4 tys. pracowników na całym świecie, którzy otrzymają odprawy, stałe świadczenia i inne formy pomocy w celu ułatwienia zmiany kariery. Są to niezwykle utalentowani specjaliści i jesteśmy im wdzięczni za ważną rolę, jaką odegrali w budowaniu WeWork w trakcie ostatniej dekady – dodał rzecznik.

Lekarze wystawiają coraz mniej papierowych zwolnień
Papierowe zwolnienia w odwrocie. ZUS: Ich liczba jest znikoma

Według informacji podanych przez zagraniczny Business Insider, pracownicy zwolnieni od początku tego tygodnia, otrzymali czteromiesięczną odprawę – niezależnie od stanowiska, na jakim byli wcześniej zatrudnieni.

WeWork na początku roku był wyceniany na 47 miliardów dolarów. W czerwcu firma deklarowała, że zatrudnia 12,5 tys. pracowników – zatem firma zwolni ok. 20 proc. całego personelu.

Takie widoki odejdą w Polsce wkrótce w niepamięć
Zwolnienia w Tesco. Pracownicy dostali coś na osłodę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zwolnienia, wework, redukcja, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2019

ArymanBędziecie pracować dwa razy więcej za połowę wynagrodzenia. Tworzymy wydajniejszą organizację.

22-11-2019

PawLudzie sie napracowali ustawili wszystkie procedury aby ulatwiac swoja prace. Dlatego nalezy w firmie nie ulepszac swojego stanowiska pracy gdyz moze … Czytaj całość

21-11-2019

PrezioNasza firma podniesie wydajność przez zakup nowych limuzyn dla zarządu

Rozwiń komentarze (24)