Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

WeWork zwalnia prawie 20 proc. personelu. "Chcemy stworzyć wydajniejszą organizację"

24
Podziel się:

Firma specjalizująca się w wynajmie biur potwierdziła, że w ramach redukcji personelu pracę straci 2,4 tys. osób. WeWork rozpoczął proces zwolnień już kilka tygodni temu.

Zwolnienia w WeWork dotkną 2,4 tys. osób.
Zwolnienia w WeWork dotkną 2,4 tys. osób. (iStock.com, Andrei Stanescu)
bECVAomt

– W ramach naszej nowej koncentracji na podstawowej działalności WeWork i, jak wcześniej poinformowaliśmy pracowników, firma dokonuje koniecznych zwolnień, aby stworzyć wydajniejszą organizację – poinformował CNBS rzecznik prasowy WeWork.

Według nieoficjalnych informacji, pierwsze dokumenty potwierdzające zwolnienia pracownicy mieli otrzymać 11 listopada. Nie potwierdził tego jednoznacznie rzecznik.

– Proces redukcji personelu rozpoczął się kilka tygodni temu na całym świecie. W tym tygodniu natomiast zaczął się w Stanach Zjednoczonych – wytłumaczył.

bECVAomv
Zobacz także: Zobacz także: System oparty o Business Intelligence

– Ta redukcja dotyczy około 2,4 tys. pracowników na całym świecie, którzy otrzymają odprawy, stałe świadczenia i inne formy pomocy w celu ułatwienia zmiany kariery. Są to niezwykle utalentowani specjaliści i jesteśmy im wdzięczni za ważną rolę, jaką odegrali w budowaniu WeWork w trakcie ostatniej dekady – dodał rzecznik.

bECVAomB

Według informacji podanych przez zagraniczny Business Insider, pracownicy zwolnieni od początku tego tygodnia, otrzymali czteromiesięczną odprawę – niezależnie od stanowiska, na jakim byli wcześniej zatrudnieni.

WeWork na początku roku był wyceniany na 47 miliardów dolarów. W czerwcu firma deklarowała, że zatrudnia 12,5 tys. pracowników – zatem firma zwolni ok. 20 proc. całego personelu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECVAomW
KOMENTARZE
(24)
Mmm
2 lata temu
Współczuję firmom w Warszawie które wynajęły biura tym oszustom.
MyPL
2 lata temu
Bezrobocie spada to i nie potrzeba biur które zatrudniają za grosze !!!! Idźta do parszywych oszustów niech wam dadzą pracę !!1
pam
2 lata temu
A obok tytuły: Wrocławskie Vovo zwalnia ludzi, Ruch zwalnia, PZU zwalnia. A jak myślicie, dlaczego? PiS podwyżkami cen energii i podwyższaniem płacy minimalnej albo doprowadzi firmy do bankructwa, albo do rosnącego bezrobocia.
bECVAomX
Hduud
2 lata temu
ZUS goli firmy, to i firmy się bronią i zwalniają ludzi.
izik
2 lata temu
koszty pracy coraz bardziej opłacalne....dla dobrej zmiany
...
Następna strona