Notowania

Papierowe zwolnienia w odwrocie. ZUS: Ich liczba jest znikoma

17 mln e-zwolnień wystawili lekarze od grudnia do końca lipca. W tym samym czasie w tradycyjnej formie do ZUS wpłynęło zaledwie 32 tys. druków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Lekarze wystawiają coraz mniej papierowych zwolnień

Liczba papierowych zwolnień lekarskich z miesiąca na miesiąc spada – pisze Polska Agencja Prasowa.

Podczas gdy w czerwcu na blisko 1,7 mln e-ZLA lekarze w formie papierowej wypisali zaledwie 385 druków, to już w lipcu na 1,75 mln elektronicznych zwolnień do ZUS wpłynęło jedynie 320 papierowych druków – wynika z danych ZUS.

Obejrzyj: Brak pieniędzy i lekarzy. Były minister zdrowia stawia diagnozę polskiej służbie zdrowia

Szersze dane są jeszcze bardziej jednoznaczne. Od momentu obligatoryjnego wprowadzenia elektronicznych zwolnień lekarskich, to jest od 1 grudnia 2018 r. do końca lipca bieżącego roku, do ZUS trafiło ponad 16,9 mln e-zwolnień. W tym czasie w wersji papierowej, która wyszła z użycia, lekarze wystawili tylko nieco ponad 32 tys. druków.

- Reforma wprowadzająca elektroniczne zwolnienia lekarskie to niewątpliwy sukces – ocenia na łamach PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-08-2019

paniewzusiepijąkawusieJaki sukces pisanie zwolnienia elektronicznego zajmuje średnio 1 min dłużej niż papierowego, pod warunkiem sprawnego działania systemu i pisania ich … Czytaj całość

13-08-2019

KasiaA do kiedy miały być wyłącznie elektroniczne?

Rozwiń komentarze (2)