Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Papierowe zwolnienia w odwrocie. ZUS: Ich liczba jest znikoma

2
Podziel się:

17 mln e-zwolnień wystawili lekarze od grudnia do końca lipca. W tym samym czasie w tradycyjnej formie do ZUS wpłynęło zaledwie 32 tys. druków.

Lekarze wystawiają coraz mniej papierowych zwolnień
Lekarze wystawiają coraz mniej papierowych zwolnień (Fotolia)
bEJcUEOJ

Liczba papierowych zwolnień lekarskich z miesiąca na miesiąc spada – pisze Polska Agencja Prasowa.

Podczas gdy w czerwcu na blisko 1,7 mln e-ZLA lekarze w formie papierowej wypisali zaledwie 385 druków, to już w lipcu na 1,75 mln elektronicznych zwolnień do ZUS wpłynęło jedynie 320 papierowych druków – wynika z danych ZUS.

bEJcUEOL
Zobacz także: Obejrzyj: Brak pieniędzy i lekarzy. Były minister zdrowia stawia diagnozę polskiej służbie zdrowia

Szersze dane są jeszcze bardziej jednoznaczne. Od momentu obligatoryjnego wprowadzenia elektronicznych zwolnień lekarskich, to jest od 1 grudnia 2018 r. do końca lipca bieżącego roku, do ZUS trafiło ponad 16,9 mln e-zwolnień. W tym czasie w wersji papierowej, która wyszła z użycia, lekarze wystawili tylko nieco ponad 32 tys. druków.

bEJcUEOR

- Reforma wprowadzająca elektroniczne zwolnienia lekarskie to niewątpliwy sukces – ocenia na łamach PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJcUEPm
KOMENTARZE
(2)
paniewzusiepi...
2 lata temu
Jaki sukces pisanie zwolnienia elektronicznego zajmuje średnio 1 min dłużej niż papierowego, pod warunkiem sprawnego działania systemu i pisania ich pod rząd, żeby systemy się nie wylogowywały . System się zawiesza, co jeszcze wydłuża ten proces. Ale proszę pomnożyć tylko 1 min przez liczbę zwolnień i zobaczcie ile lekarz, bo o asystencie medycznym, czy sekretarce często nie ma mowy, marnuje czasu na to zadanie zamiast zająć się leczeniem. A po co to, skoro zus zatrudnia takie hordy ludzi???
Kasia
2 lata temu
A do kiedy miały być wyłącznie elektroniczne?