Notowania

podatki
09.04.2018 19:22

15 tys. osób przyszło do galerii handlowych rozliczyć PIT. Wciąż można skorzystać z pomocy urzędników

Nie musimy sami rozliczać podatków. Do 16 kwietnia można poprosić o to urzędników skarbowych. Można też spotkać się z nimi przy okazji zakupów. Tak było w poprzedni weekend.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ ZBRANIECKI)
Jest kilka sposobów, aby rozliczyć się ze skarbówką

Do końca kwietnia trzeba rozliczyć PIT. Można zrobić to przy użyciu bezpłatnych programów, które krok po kroku przeprowadzą podatnika przez cała procedurę. Deklarację można złożyć bez wychodzenia z domu. Kto woli rozliczyć się tradycyjnie, wysyła deklarację pocztą.

Zobacz też: * *Ofiary ulgi meldunkowej wierzą już tylko w sądy

Wątpliwości pomagają rozwiać urzędnicy skarbowi. W kwietniu w różnych miastach odbywać się będą tzw. dni otwarte, ale skonsultować się można także w bardziej nieformalnej atmosferze: w galerii handlowej.

Taka akcja odbyła się w piątek i sobotę (6-7 kwietnia) w 93 galeriach handlowych w całym kraju.

Z konsultacji skorzystało 15 tys. podatników – informuje PAP.

- Na specjalnych stanowiskach eksperci z urzędów skarbowych udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego PIT za ubiegły rok. Wyjaśniali m.in. wątpliwości związane z ulgami podatkowymi i odliczeniami, ale przede wszystkim pomagali wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet - poinformował resort finansów.

Efekt: 11 tys. 145 PIT-ów wysłanych przez internet.

Resort finansów przypomina, że osoby, które nie mogły skorzystać z pomocy ekspertów w piątek i sobotę, cały czas mogą wysłać formularz i zadawać pytania korzystając z Portalu Podatkowego.

Resort zaprasza do skorzystania z usługi PIT-WZ, czyli wniosku o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy.

- To najprostszy sposób na rozliczenie się z rocznego podatku. Wystarczy wypełnić podstawowe informacje, resztę zrobi za nas urząd skarbowy. Wniosek PIT-WZ można złożyć do 16 kwietnia – przekonuje Ministerstwo.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

Tagi: podatki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-04-2018

JanPanstwo PiS stworzylo nowe Amber Gold dla kryptowalut nakazalo placic wstecz 2 lata PCC....wielu mlodych z dlugami liczonych w tys a nedia … Czytaj całość

09-04-2018

krzysiekKurczę, czy ludzie są tak głupi, że sami sobie nie mogą wykreślić paru rubryk?

10-04-2018

morfeuszDO RYDZYKA NIECH SKARBÓWA WPADNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (25)
Polecane
Najnowsze
Popularne