Notowania

Obywatele RP okleili gazetami siedzibę NBP. Domagali się ustąpienia prezesa Glapińskiego

Obywatele RP w piątek rano protestowali pod siedzibą Narodowego Banku Polskiego przeciwko cenzurowaniu doniesień o korupcji w KNF - donosi OKO Press. Domagali się ustąpienia prezesa Adama Glapińskiego

Podziel się
Dodaj komentarz
(Oko Press/Relacja Facebook)

W proteście uczestniczyło kilka osób. Obywatele RP zdecydowali się okleić szyby siedziby NBP gazetami z artykułami dotyczącymi doniesień o korupcji w KNF.

Domagają się ustąpienia prezesa Adama Glapińskiego. Oskarżają go również o próbę cenzurowania mediów. Relację z akcji zdaje OKO Press.

- Adam Glapiński ponosi pełną odpowiedniość za działania Marka Ch. byłego szefa KNF. To jego wspólnik i protegowany. Korupcyjny proceder szefa KNF obciąża też jego mentora. Domagamy się honorowego odejścia szefa NBP - poinformowali Obywatele RP.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu prezes NBP złożył do sądy sześć wniosków z żądaniem usunięcia niektórych artykułów dotyczących afery KNF i wiązania szefa Narodowego Banku ze sprawą. Wnioski dotyczą materiałów opublikowanych w "Newsweeku" oraz "Gazecie Wyborczej".

Bank ma tydzień na ich uzupełnienie, a sąd kolejny tydzień na rozpatrzenie wniosków. Jak podaje "Wyborcza", kolejne trzy wnioski, wciąż czekają na sprawdzenie, czy i one nie mają braków formalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Tagi: afera knf, nbp, glapiński, knf, cenzura, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2018

jak zwykleCzy obywatele RP to jakaś partia? mają jakiś program? jeśli nie powinni być traktowani jak potencjalni terroryści a przynajmniej jak chuligani. Ciągle … Czytaj całość

07-12-2018

Pewniak:Ci tzw "UBywatele", to zwykłe bydło.

07-12-2018

tilow3Pytanie jest takie, jak radzić ze strukturą mafijną która obecnie rządzi Polską? Politycy PiS kradną na niespotykaną skalę, bo wiedzą, że kasa … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (335)