Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera SKOK Wołomin. Wielki biznes i liczne inwestycje

Zdaniem prokuratury spółdzielcza kasa działała jak mafia. Za jedną z największych afer gospodarczych stały liczne biznesy i inwestycje – od mediów, przez biopaliwa, po krematorium.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)
Akta śledztwa w sprawie SKOK Wołomin liczą około 500 tomów.

Zdaniem prokuratury spółdzielcza kasa działała jak mafia. Za jedną z największych afer gospodarczych stały liczne biznesy i inwestycje – od mediów, przez biopaliwa, po krematorium.

Wartość kredytów wyłudzonych przez grupę zorganizowaną wokół SKOK Wołomin to niemal 2 mld złotych. Większość pieniędzy wyciągnięto za sprawą tzw. słupów. Co stało się z tym majątkiem, to właśnie próbuje ustalić ABW – pisze "Puls Biznesu".

Spółdzielcza kasa finansowała w rozliczne biznesy. Wciągane ze SKOK-u pieniądze trafiały choćby na TVR. Na potrzeby Telewizji Rolniczej wytransferowano miliony złotych. Biznes medialny ostatecznie jednak upadł po zatrzymaniu Piotra P i Mariusza G. dwóch głównych graczy w SKOK-u Wołomin.

Podobny los czekał również Hydrobudowę Gdańsk, budowlaną spółkę finansowaną pieniędzmi SKOK-u – pisze "Puls Biznesu". To jednak nie wszystkie interesy zbudowane wokół spółdzielczej kasy. W portfelu biznesmenów były również chwilówki - prowadzili bowiem spółkę Skarabeusz – oraz biopaliwa – za sprawą spółki Besa, która działała na rynku energii odnawialnej.

Gang inwestował również w gazety i film, jako producenci Piotr P i Mariusz G. udzielali się choćby przy filmie ”Bitwa Warszawska 1920”. Lokował pieniądze również w hotelach ze Spa i w apartamentach.

Zobacz też: SKOK-i. Niekończąca się afera:

Ludzie z otocznia biznesmenów inwestowali także w produkcję cydru +H2O oraz browar regionalny Boss Browar Witnica w radzie nadzorczej którego zasiadli dzieci biznesmenów choćby Piotra P. Orbicie SKOK-u Wołomin znalazła się również inna zaskakująca inwestycja – spółka Kremulus. To krematorium, które prowadziła siostra żony Piotra P.

W toku prokuratorskich śledztw dotyczących SKOK Wołomin wyłoniono aż 112 podejrzanych. W sumie usłyszeli ok.170 zarzutów. Akta śledztwa liczą około 500 tomów oraz około 1000 tomów załączników. W dalszym ciągu analizowana jest dokumentacja finansowa dotycząca kilkuset kredytobiorców, dotychczas nie objętych zarzutami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: skok-i, skok wołomin, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2018

MarekMamy instytucję "która działała jak mafia" i mamy też założycieli tej instytucji (Bierecki i pan "główny ekonomista" Szewczyk, nadzorców tej … Czytaj całość

30-10-2018

Prawienormalny."...spółdzielcza kasa działała jak mafia." Ile czasu musi upłynąć, żeby zamknąć pozostałe "kasy" i uniknąć kolejnych afer i opłat z funduszu … Czytaj całość

30-10-2018

Prawienormalny.Do " ogarnij się, roztropku" SKOKI zakładał niejaki Zawisza, on nie był WSI (?) ale na pewno był związany z obecnie panującymi.

Rozwiń komentarze (15)