Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
świat
26.10.2016 18:09

Kłopoty producenta Caracali. Airbus zwolni setki pracowników

Francuski producent śmigłowców Airbus Helicopters ogłosił, że do roku 2018 firma zmniejszy zatrudnienie o blisko 600 pracowników. Według mediów przyczyną zwolnień jest brak zamówień oraz rezygnacja Polski z zakupu 50 maszyn bojowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REMY GABALDA/AFP)

W Airbus Helicopters uderzył również czteromiesięczny zakaz lotów śmigłowca Super Puma, wprowadzony po śmiertelnym wypadku, do którego doszło w kwietniu w Norwegii.

Radio France Info w środowym wydaniu informacji podało, że Polska przerwała negocjacje w sprawie zakupu Caracali, ponieważ "woli Amerykę od Europy".

Służby prasowe Airbus Helicopters poinformowały PAP, że finalizacja polskiego kontraktu byłaby dobrą nowiną wobec trudnej sytuacji na rynku. Rzeczniczka producenta zwróciła jednak uwagę, że restrukturyzacja rozpoczęła się już w roku 2014, a teraz trzeba ją kontynuować.

Przedsiębiorstwo zatrudniające 9,2 tys. osób (8,5 tys. w Marignane pod Marsylią, a resztę w regionie paryskim) zapewnia, że nikt nie zostanie zmuszony do odejścia z pracy. Redukcje zrealizowane zostaną przez dobrowolne rezygnacje.

Przedstawiciel związków zawodowych Airbus Helicopters powiedział w radiu, że zwolnienie pięciu procent pracowników to szok, chociaż nie niespodzianka, bo ze względu na sytuację na rynku oraz rezygnację Polski z zakupu Caracali spodziewano się redukcji zatrudnienia. Wyraził przy tym wątpliwość, czy uda się znaleźć 582 ochotników do odejścia z zakładów Airbusa.

Tagi: świat, francja, przemysł, lotnictwo, pap, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2016

marchehttp://aszdziennik.pl/118615,jednak-kupimy-caracale-francuzi-w-ramach-offsetu-zgodzili-sie-skonczyc-swiatynie-opatrznosci

26-10-2016

sstaZamiast Caracali mamy sfinansowane 500+ i prywatną armię Macierewicza. Na sfinansowanie reszty obietnic wyborczych czekają dalsze podwyżki … Czytaj całość

26-10-2016

Polak196908Jak się gówno produkuje, to gówno się ma.

Rozwiń komentarze (238)