Notowania

nieruchomości
10-09-2018 (08:19)

Na parterze sklep, nad nim apartamenty. Niemieckie dyskonty inwestują w mieszkania

Aldi i Lidl, niemieckie sieci dyskontów inwestują w nieruchomości. Postawią apartamenty w śródmiejskich dzielnicach miast.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikimedia)
Aldi posiada w Niemczech 2,4 tys. sklepów.

Aldi i Lidl, niemieckie sieci dyskontów, inwestują w nieruchomości. Postawią apartamenty w śródmiejskich dzielnicach miast.

Spółka Aldi Nord zarządza dyskontami w północnych Niemczech, ale w swoim portfolio ma również tanie komputery i wycieczki. Teraz wchodzi również w nieruchomości – pisze "Gazeta Wyborcza".

Rynek jest, albowiem Niemcy borykają się zarówno z brakiem blisko miliona mieszkań jak i rosnącymi czynszami w miastach. Pomysł, jak zaznacza dziennik, już został okrzyknięty w niemieckiej prasie małą rewolucją.

Aldi posiada w Niemczech 2,4 tys. sklepów. Cześć z nich znajduje się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Te w śródmiejskich dzielnicach miast zamierza wyburzać. Postawi w ich miejsce czteropiętrowe apartamentowce – informuje "Wyborcza".

Na parterze dalej będzie działał sklep, ale na piętrach znajdą się mieszkania. Tylko w Berlinie ma powstać w 2 tys. lokali. Nie tylko Aldi wykorzystuje powstałą na rynku nieruchomości niszę. Również konkurencyjny Lidl zdecydował się na budowanie mieszkań w Niemczech.

Według szacunków do 2030 roku tylko stolica Niemiec będzie potrzebować 200 tys nowych mieszkań. Dzięki apartamentowcom dyskontów, jak podaje "Wyborcza", udałoby się zaspokoić piątą część tego zapotrzebowania.

Masz zdjęcie, newsa lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nieruchomości, aldi, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-09-2018

taka prawdaU nas taki program pewnie byłby skuteczniejszy niż rządowe Mieszkanie+

10-09-2018

JustynaJeszcze im mało !!!!Zabierają chleb kolejnym ludziom, wchodząc w branże , która ich nie dotyczy.Jak mają za dużo niech dadzą biednym, jedyna … Czytaj całość

10-09-2018

luzika będą też w piwnice z komórkami lokatorskimi ?? , naprawdę już tylko brakuje żeby tam się wprowadziły myszy i szczury !

Rozwiń komentarze (10)