Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Na parterze sklep, nad nim apartamenty. Niemieckie dyskonty inwestują w mieszkania

Na parterze sklep, nad nim apartamenty. Niemieckie dyskonty inwestują w mieszkania

Aldi posiada w Niemczech 2,4 tys. sklepów. Fot. wikimedia
Aldi posiada w Niemczech 2,4 tys. sklepów.
Aldi i Lidl, niemieckie sieci dyskontów, inwestują w nieruchomości. Postawią apartamenty w śródmiejskich dzielnicach miast.

Spółka Aldi Nord zarządza dyskontami w północnych Niemczech, ale w swoim portfolio ma również tanie komputery i wycieczki. Teraz wchodzi również w nieruchomości – pisze "Gazeta Wyborcza".

Rynek jest, albowiem Niemcy borykają się zarówno z brakiem blisko miliona mieszkań jak i rosnącymi czynszami w miastach. Pomysł, jak zaznacza dziennik, już został okrzyknięty w niemieckiej prasie małą rewolucją.

Czytaj również: Prawdziwy boom na rynku nieruchomości komercyjnych. "Jest najlepiej w historii"

Aldi posiada w Niemczech 2,4 tys. sklepów. Cześć z nich znajduje się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Te w śródmiejskich dzielnicach miast zamierza wyburzać. Postawi w ich miejsce czteropiętrowe apartamentowce – informuje "Wyborcza".

 

 

Na parterze dalej będzie działał sklep, ale na piętrach znajdą się mieszkania. Tylko w Berlinie ma powstać w 2 tys. lokali. Nie tylko Aldi wykorzystuje powstałą na rynku nieruchomości niszę. Również konkurencyjny Lidl zdecydował się na budowanie mieszkań w Niemczech.

Czytaj też: Rynek nieruchomości. Bubel prawny blokuje sprzedaż mieszkań w budynkach bez dokumentacji

Według szacunków do 2030 roku tylko stolica Niemiec będzie potrzebować 200 tys nowych mieszkań. Dzięki apartamentowcom dyskontów, jak podaje "Wyborcza", udałoby się zaspokoić piątą część tego zapotrzebowania.

Masz zdjęcie, newsa lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

mieszkania, nieruchomości, biznes, sklepy, lidl, aldi, nieruchomości komercyjne
Czytaj także
Polecane galerie
luzik
2018-09-10 17:51
a będą też w piwnice z komórkami lokatorskimi ?? , naprawdę już tylko brakuje żeby tam się wprowadziły myszy i szczury !
Justyna
2018-09-10 13:36
Jeszcze im mało !!!!Zabierają chleb kolejnym ludziom, wchodząc w branże , która ich nie dotyczy.Jak mają za dużo niech dadzą biednym, jedyna sprawiedliwość to ta, że i po nich przyjdzie kostucha.
taka prawda
2018-09-10 12:12
U nas taki program pewnie byłby skuteczniejszy niż rządowe Mieszkanie+
Pokaż wszystkie komentarze (10)