Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka fuzja na rynku chemicznym. Bayer przejmie koncern Monsanto

10
Podziel się

Podpisano wiążące porozumienie w sprawie fuzji. Zgodę na przejęcie muszą jeszcze wyrazić akcjonariusze Monsanto oraz organy antymonopolowe. Sfinalizowania transakcji Bayer oczekuje w końcu 2017 r.

Wielka fuzja na rynku chemicznym. Bayer przejmie koncern Monsanto
(H005/wikimedia/public domain)
bDzEBxkl

Niemiecki koncern chemiczny i farmaceutyczny Bayer poinformował w środę, że jego oferta przejęcia międzynarodowego koncernu biotechnologicznego Monsanto została przyjęta. Pierwotną ofertę - 62 mld dolarów - Bayer podniósł do 66 mld.

Podpisano wiążące porozumienie w sprawie fuzji. Zgodę na przejęcie muszą jeszcze wyrazić akcjonariusze Monsanto oraz organy antymonopolowe. Sfinalizowania transakcji Bayer oczekuje w końcu 2017 r. Gdyby przejęcie nie doszło do skutku z powodu sprzeciwu organów antymonopolowych, Bayer musiałby zapłacić Monsanto 2 mld dolarów.

Monsanto z centralą w Saint Louis w stanie Missouri produkuje m.in. herbicydy oraz zmodyfikowany genetycznie materiał siewny.

bDzEBxkn

Kupując Monsanto, Bayer stanie się wiodącym na świecie przedsiębiorstwem w dziedzinie materiału siewnego, ochrony roślin i "właściwości roślin", jak to określała niemiecka firma w obligatoryjnej informacji na temat zamierzonego przejęcia. Bayer stanie się też największym na świecie producentem chemii i nasion dla rolnictwa.

Monsanto często jest na świecie krytykowany za swe zmodyfikowane genetycznie produkty. Kontrowersje wywołuje też preparat glifosat stosowany w herbicydzie Roundup, który jest flagowym produktem koncernu.

bDzEBxkO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(10)
Seba
4 lata temu
to ja już widzę, jako monsanto, będzie nas szpikował z chemią w jedzeniu, którą będzie wywoływała choroby, które to będą leczyć jako bayern
Yogi
4 lata temu
Monsanto??? proponuję sprawdzić jakim trucicielem i kombinatorem jest ta firma. Co oni wyprawiają w USA
JakZniszczycD...
4 lata temu
BRAWO LEWACTWO: NIE UDAŁO SIĘ ZGENDEROWAĆ, NIE UDAŁO SIĘ WYSADZIĆ, TO MOŻE UDA SIE OTRUĆ !!! DO EUROPY SPROWADZANIE ŚMIERTELNĄ CHEMIĘ, RAK ZROBI RESZTĘ - A POTEM WYLECZYCIE - przecież LEKI JUŻ MACIE !!!
bDzEBxkP
Yo
4 lata temu
To już bata na trucicieli żadnego nie będzie. Wszelkimi metodami przetwarzać nas będą na zyski.
mm
4 lata temu
Pewnie mało kto wie, że Bayer podczas drugiej wojny światowej kupował jeńców z Oświęcimia do eksperymentów po 100 ówczesnych marek niemieckich i jeszcze miał pretensje ze to drogo. Po wojnie jak trybunał haski chciał ich sądzić to rozczłonowali firmę tylko po to aby ją za chwile skonsolidować. Oto na ile Bayer ceni ludzkie życie