Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie unijny szczyt na temat wydarzeń w Polsce?

4
Podziel się:

Sytuacja w Polsce może być tematem jednego z unijnych szczytów. Donosi o tym niemiecki tygodnik "Der Spiegel", powołując się na nieoficjalne wypowiedzi szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Będzie unijny szczyt na temat wydarzeń w Polsce?
(PAP/EPA/OLIVIER HOSLET/ETIENNE LAURENT)

"Der Spiegel" przypomina, że zmianom w Polsce przygląda się już Komisja Europejska, a niebawem będzie o nich dyskutować europarlament. Ale - jak czytamy - możliwy jest także unijny szczyt poświęcony sytuacji w Warszawie. Nie wyklucza tego szef Rady Europejskiej. Donald Tusk miał powiedzieć na jednym z zamkniętych spotkań, że "wydarzenia w Polsce są wystarczająco interesujące, by je przedyskutować".

Donald Tusk miał jednocześnie ostrzegać brukselskich polityków przed zbyt ostrymi wypowiedziami na temat Polski. Jak zaznaczał, może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

W zakulisowych rozmowach przeprowadzonych kilka dni temu w Brukseli Tusk miał też przyznawać, że wielu członków polskiego rządu uważa go za największego wroga państwa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
kot
8 miesięcy temu
Ta p-ona Unia nakłada na nas kolejne kary i potrąca je z pieniędzy, które mieliśmy dostać, to Polska powinna zaprzestać płacenia składek.
K.K.
8 miesięcy temu
Ten s-syn musi ciągle intrygować. Modlę się co dzień, żeby wreszcie go szlag trafił. Jeździ z nadmierną szybkością, to może wreszcie przytuli się z do drzewa.
czytelnik
8 miesięcy temu
Donald chce dalej wyprzedawać Polskę Niemcom za bezcen, i dostać emeryturę i stanowisko w Niemczech.
kresowiak
2 lata temu
Donek czyżby odezwała się w Tobie Polskość ?