Notowania

Branża motoryzacyjna w Polsce osiągnęła dobre wyniki w I półroczu

Na szczególną uwagę zasługuje sprzedaż samochodów z napędami alternatywnymi - w I półroczu rejestracje tego typu pojazdów wzrosły aż o 85,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gudellaphoto - Fotolia.com)

Dobre wyniki branży motoryzacyjnej w pierwszym półroczu - w tym czasie zarejestrowano w Polsce blisko 211 tysięcy nowych samochodów osobowych, czyli 18,5 proc. więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku - wynika z raportu firmy doradczej KPMG oraz Polskiego Związku Motoryzacyjnego.

Najszybciej rośnie zapotrzebowanie na duże minivany, samochody sportowe, kabriolety a także kombivany i duże SUV-y.

Autorzy raportu podkreślają, że na szczególną uwagę zasługuje sprzedaż samochodów z napędami alternatywnymi - w skali pierwszego półrocza rejestracje tego typu pojazdów wzrosły aż o 85,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Jeśli chodzi o auta dostawcze, to zarejestrowano blisko 30 tysięcy tego typu pojazdów, czyli 22,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku. To najlepszy wynik od kilku lat.

Również w przypadku ciężarówek odnotowano wzrost. W pierwszym półroczu zarejestrowano 13 250 samochodów tego typu - 30 proc. więcej niż przed rokiem o tej samej porze.

Autorzy raportu dodają, że od stycznia do czerwca fabryki motoryzacyjne ulokowane w Polsce wyprodukowały prawie 380 tysięcy samochodów - to wzrost o 4,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Tagi: branża motoryzacyjna w polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2016

permanentnyW Polsce nie ma branży motoryzacyjnej. Są usługi składania obcych samochodów.

01-08-2016

AgnieszkaOpowiada, opowiada- a to nie czas dobranocki. Wizje, slajdy... a konkretów brak. Nie jest Pan pierwszy, który odpowiada, a odpowiedzi wciąż brak. W … Czytaj całość

02-08-2016

niepelnosprawny.orgpo prostu sprowadzono pół miliona (przez 6 miesiecy) aut z Niemiec, a ten 86 procent wzrost to auta elektryczne....

Rozwiń komentarze (4)