Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szef KE: Brexit będzie słono kosztował

19
Podziel się:

Szef Komisji Europejskiej mówił, że negocjacje Londynu z Brukseli w sprawie Brexitu będą bardzo trudne i uzgodnienie zasad przyszłych relacji zajmie wiele lat. Jego zdaniem, będzie to bolesne rozstanie z Unią.

Szef KE: Brexit będzie słono kosztował
(EPP/Flickr (CC BY 2.0))

Szef Komisji Europejskiej po raz kolejny grozi wysokimi kosztami wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Jean-Claude Juncker powiedział w belgijskim parlamencie, że Londyn będzie musiał respektować uzgodnione wcześniej zobowiązania finansowe.

Szef Komisji Europejskiej mówił, że negocjacje Londynu z Brukseli w sprawie Brexitu będą bardzo trudne i uzgodnienie zasad przyszłych relacji zajmie wiele lat. Jego zdaniem, będzie to bolesne rozstanie z Unią.

- Brytyjczycy powinni wiedzieć, że to nie odbędzie się ani niskim, ani zerowym kosztem. A zatem rachunek, mówiąc nieco brutalnie, będzie bardzo słony - powiedział szef Komisji.

Negocjacje Wielkiej Brytanii z Unią rozpoczną się, gdy rząd w Londynie przyśle do Brukseli oficjalny wniosek o woli wyjścia ze Wspólnoty. Ma to nastąpić w przyszłym miesiącu. Przez wiele miesięcy, brytyjski rząd bezskutecznie próbował rozbić europejską jedność i zapewnić łagodne warunki Brexitu.

Teraz, jak donosi brytyjska prasa, Londyn byłby gotów zapłacić krajom Europy Środkowo-Wschodniej, by zyskać ich przychylność, przekazując im pieniądze z puli przeznaczonej na pomoc rozwojową dla Azji i Afryki.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
Detu
7 lat temu
To są ich stare kolonie wielu ludzi tam ma ich obywatelstwo. Po wejsciu do unii stracili dominującą pozycje na tych rynkach. Wielu brytyjczyków jest z pochodzenia z indii i pakistanu . Lekarzy pielęgniarki inzynierów w zamian za umowe chandlową. Juz dzis działają tam firmy budowlane z tych krajów. Jaguar jest własnoscią indyjskiej spółki. Przez anglie idą główne szlaki morskie do Indii. Indie i Brazylia to największe wschodzące rynki na swiecie. W londynie burmistrz jest PAKISTANSKIEGO POCHODZENIA. Więcej się domysl. Zobacz kto jest włascicielem spółek na ich giełdzie. Indie juz kilka lat temu proponowali przywileje rynkowe w zamian za 2 mln pracowników dopuszczonych do rynku. Czyli my wam pracowników w częsci spokrewnionych. A wy nam produkty.
paradox
7 lat temu
UK sie nie liczy.... liczy sie "the city" rothschildowy skarbiec swiata.
koko
7 lat temu
jak zaboli to znowu wejdą za jakieś 10lat
Mariusz
7 lat temu
Jeśli leasing chce tylko w ten sposób postąpić więc olej ten zestaw i sami niech sobie wyciągają jeśli tacy mądrzy. Stacisz wpłatę pierwszą i tyle. Adwokata weź mądrego sobie który działać umnie. Podobna sytuacja ale nie z terrorystami mam doczynienia tylko z złodziejami polskiej mafii paliw gdzie 3 mln złotych mam fv wystawionych i nie opłacanych więc leasing też mi tak groził.
Juzef
7 lat temu
Negocjują umowę Handlową z Indiami i Pakistanem oraz Brazylią o dopuszczeniu pracowników w zamian za dostęp do rynku . Kolejna ustawa zakłada obowiązek zatrudniania 90% obywateli brytyjskich w firmach powyżej 10 pracowników. Nie dotyczy umów o dopuszczeniu czyt. Pakistan Indie Brazylia.