Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
BZ WBK przejmuje polski oddział Deutsche Bank. Będą zwolnienia? Na razie nikt tego głośno nie mówi

BZ WBK przejmuje polski oddział Deutsche Bank. Będą zwolnienia? Na razie nikt tego głośno nie mówi

Placówki Deutsche Banki trafią w ręce BZ WBK. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Placówki Deutsche Banki trafią w ręce BZ WBK.

Bankowość detaliczna, biznesowa, sieć placówek, agentów, pośredników i partnerów oraz dom maklerski DB Securities. Te części należące do Deutsche Banku zostaną przejęte przez BZ WBK. Likwidacja dużej części placówek i zwolnienia pracowników są w tej sytuacji nieuchronne, ale banki na razie nie chcą o tym informować.

Potwierdziły się informacje money.pl sprzed tygodnia. Właśnie powstaje instytucja, która zagraża Bankowi Pekao na drugim miejscu w branży bankowej.

Wideo: premier Mateusz Morawiecki jednak pozbędzie się akcji BZ WBK

 

 

Nieuchronne zwolnienia

W tej sytuacji należy się spodziewać, że część placówek obecnie działających pod szyldem Deutsche Banku zostanie zlikwidowana. Z pracą zapewne pożegna się też część spośród zatrudnionych w DB pracowników (według danych za 2016 rok spółka zatrudniała nieco ponad dwa tysiące osób, w bankowości detalicznej i biznesowej ponad tysiąc). Bank na razie nie chce jednak o tym mówić.

"Na razie Deutsche Bank Polska S.A. koncentruje się na przygotowaniu wydzielenia organizacyjnego" - odpowiada nam biuro prasowe DB na pytanie o zwolnienia. "Na ten moment nie ma więc wystarczających informacji, żeby w inny sposób odnieść się do pytania" - czytamy w odpowiedzi.

Jak wyjaśnia bank, dopiero po włączeniu wydzielonej części Deutsche Banku do BZ WBK, które jest zaplanowane na czwarty kwartał 2018 roku, uruchomiony ma być szczegółowy plan obejmujący nową strukturę organizacyjną Deutsche Bank Polska S.A.

Na razie pracownicy Deutsche Banku przejdą do BZ WBK

Z kolei BZ WBK deklaruje, że "na dzień zakończenia transakcji" wszyscy pracownicy wydzielonej części Deutsche Bank Polska zostaną zatrudnieni w Banku Zachodnim WBK. Nie wiadomo jednak, co będzie później.

"Dziś podczas konferencji prasowej Prezes Zarządu BZ WBK Michał Gajewski wielokrotnie podkreślał, że istotną wartością dla nas są mocne kompetencje pracowników Deutsche Banku Polska, szczególnie w obsłudze klientów zamożnych i private banking" - podkreśla biuro prasowe BZ WBK.

"Relacje doradców z klientami, a przede wszystkim ich wysoki profesjonalizm, są niekwestionowaną wartością dodaną zawartej umowy. Ta część działalności Deutsche Bank Polska jest siłą, która wzbogaci i wzmocni dotychczasową strategię biznesową Banku Zachodniego WBK" - brzmi przekaz banku.

Co zostanie z Deutsche Banku

Deutsche Bank poinformował, że będzie kontynuować w Polsce działalność poza pionem biznesu detalicznego i business banking. W praktyce oznacza to, że bank nadal będzie nadal świadczył usługi bankowe na rzecz polskich i zagranicznych klientów korporacyjnych, instytucji finansowych i organów rządowych.

Kontynuowana będzie też obsługa klientów z kredytami mieszkaniowymi i pożyczkami hipotecznymi w walutach obcych.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
SKALA
2017-12-16 09:48
WYCZYŚCIĆ POLSKĘ Z NIEMIECKICH WPŁYWÓW TAKA PUZZLA JAK POLSKA NIE MUSI SIĘ OBAWIAĆ PRÓŻNI INWESTYCYJNEJ NASZE POŁOŻENIE TO RAJ DLA INWESTORÓW I NIGDY WIĘCEJ SZMALCOWNIKÓW U WŁADZY PODDAJĄCYCH SIĘ NEOKOLONIALNYM WPŁYWOM ZA EUROPEJSKIE STOŁKI
długi
2017-12-16 00:11
Bo to już nie Deutsche Bank!!!! To Jslam Banco!!!!
nn
2017-12-15 22:58
Ja nie rozumiem po co kupować coś co można przejąć za darmo ???
Pokaż wszystkie komentarze (37)