Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
BZ WBK tworzy nową instytucję. Będzie zajmować się kredytami hipotecznymi

BZ WBK tworzy nową instytucję. Będzie zajmować się kredytami hipotecznymi

BZ WBK czeka teraz na zgodę odpowiednich instytucji Fot. Bartłomiej Magierowski/Eastnews
BZ WBK czeka teraz na zgodę odpowiednich instytucji

W Polsce powstanie nowy bank hipoteczny. BZ WBK już podjęło decyzję w tej sprawie. Instytucja może zacząć działać w przyszłym roku.

- W związku z utworzeniem banku hipotecznego uzyska stabilne, długoterminowe źródło finansowania dla kredytów hipotecznych. Jego przyczyni się do zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa grupy kapitałowej banku, a pośrednio może przyczynić się do zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa całego sektora bankowego" - czytamy w komunikacie.

Utworzenie nowej instytucji wymaga uzyskania zgody rady nadzorczej banku oraz uzyskania m.in. zezwoleń Komisji Nadzoru Finansowego. - Zakończyliśmy pierwszą fazę przygotowań i niebawem złożymy stosowny wniosek o utworzenie banku hipotecznego do KNF. Planujemy, że rozpocznie działalność w I półroczu 2019 r., pod warunkiem uzyskania zgód regulacyjnych - powiedział ISBnews prezes BZ WBK Michał Gajewski.

Kredyty dalej będą drożały


 

BZ WBK Bank Hipoteczny będzie specjalizował się w obsłudze mieszkaniowych kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych. Jego kapitał zakładowy wyniesie 22 mln zł. Jego jedynym właścicielem będzie BZ WBK.

Pod koniec stycznia Gajewski informował, że bank złoży wkrótce do KNF wniosek o zgodę na utworzenie banku hipotecznego w ramach grupy. Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander.

finanse, bankowość, kredyty hipoteczna
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
marian
2018-03-09 06:24
Myślałem że będzie sie nazywał PiS Bank albo Trwam Bank ?
ojciec
2018-03-08 15:44
no to wiadomo dlaczego, to jest przez przypadek bank morawieckiego, i on niby zawiesil swoje akcje i moze to prawda ale jego lobbing jest teraz 5 razy mocniejszy pod pretekstem kredytow hipotecznych. aby jego akcje jak juz pojedzie byly 5 razy drozsze.
kredytobiorca
2018-03-08 13:49
Już myślałem że to pisowski bank . Było by fajnie bo mielibyśmy kredyty za darmo tylko by trzeba było podpisać pisolistę . A tu Santander !
Pokaż wszystkie komentarze (4)