Notowania

BZ WBK tworzy nową instytucję. Będzie zajmować się kredytami hipotecznymi

W Polsce powstanie nowy bank hipoteczny. BZ WBK już podjęło decyzję w tej sprawie. Instytucja może zacząć działać w przyszłym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartłomiej Magierowski/Eastnews)
BZ WBK czeka teraz na zgodę odpowiednich instytucji

- W związku z utworzeniem banku hipotecznego uzyska stabilne, długoterminowe źródło finansowania dla kredytów hipotecznych. Jego przyczyni się do zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa grupy kapitałowej banku, a pośrednio może przyczynić się do zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa całego sektora bankowego" - czytamy w komunikacie.

Utworzenie nowej instytucji wymaga uzyskania zgody rady nadzorczej banku oraz uzyskania m.in. zezwoleń Komisji Nadzoru Finansowego. - Zakończyliśmy pierwszą fazę przygotowań i niebawem złożymy stosowny wniosek o utworzenie banku hipotecznego do KNF. Planujemy, że rozpocznie działalność w I półroczu 2019 r., pod warunkiem uzyskania zgód regulacyjnych - powiedział ISBnews prezes BZ WBK Michał Gajewski.

Kredyty dalej będą drożały

BZ WBK Bank Hipoteczny będzie specjalizował się w obsłudze mieszkaniowych kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych. Jego kapitał zakładowy wyniesie 22 mln zł. Jego jedynym właścicielem będzie BZ WBK.

Pod koniec stycznia Gajewski informował, że bank złoży wkrótce do KNF wniosek o zgodę na utworzenie banku hipotecznego w ramach grupy. Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander.

Tagi: kredyt, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, banki, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-03-2018

funia"Jego przyczyni się do ..." Ktoś czyta ten bełkot zanim wypuści w świat?

08-03-2018

kredytobiorcaJuż myślałem że to pisowski bank . Było by fajnie bo mielibyśmy kredyty za darmo tylko by trzeba było podpisać pisolistę . A tu Santander !

09-03-2018

marianMyślałem że będzie sie nazywał PiS Bank albo Trwam Bank 😁

Rozwiń komentarze (4)