Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tabletki na potencję za 9 mln zł. Policja odkryła nielegalną fabrykę

Poznańscy policjanci z CBŚP kontynuują sprawę likwidacji największej w świecie fabryki podrabianych leków i anabolików.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cbsp.policja.pl)
Policja szacuje, że przestępcy wyprodukowali około 200 tys. tabletek.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego (CBŚP) z Poznania zlikwidowali miejsce, w którym nielegalnie produkowano tabletki na potencję. Policja szacuje, że wyprodukowano tam około 200 tys. tabletek oraz innych produktów o wartości co najmniej 9 mln zł.

Poznańscy policjanci z CBŚP, kontynuując sprawę likwidacji największej w świecie fabryki podrabianych leków i anabolików, odkryli kolejne miejsce nielegalnej produkcji tabletek na potencję.

Sprawa miała swój początek we wrześniu 2016 roku. Wówczas policjanci z poznańskiego CBŚP zlikwidowali pod Bydgoszczą nielegalną fabrykę farmaceutyków, w tym leków na potencję. Według funkcjonariuszy była to pierwsza taka fabryka w Europie. Zatrzymano wtedy 14 osób. Zabezpieczono sterydy i sfałszowane leki o szacunkowej wartości ponad 17 mln zł oraz 48 maszyn.

CBŚP zlikwidowało największą na świecie nielegalną fabrykę leków na potencję

Na tym jednak policjanci nie zakończyli swoich działań i zatrzymali kolejne osoby współdziałające z tamtą grupą przestępczą.

- Wśród zatrzymanych były także osoby przebywające w Wielkiej Brytanii, a podejrzane o organizację kanału przerzutowego substancji czynnych z Chin do Polski. Łącznie do chwili obecnej zatrzymano 23 osoby, a spośród nich 5 zostało tymczasowo aresztowanych - powiedziała rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

W wyniku kolejnych działań - pod koniec sierpnia bieżącego roku - funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli w powiecie sępoleńskim (woj. kujawsko-pomorskie) tabletkarkę (urządzenie służące do formowania tabletek) oraz 180 stempli i matryc z grawerem zastrzeżonych znaków towarowych największych światowych koncernów farmaceutycznych.

Policja szacuje, że przy pomocy zabezpieczonego sprzętu - w ciągu 1,5 roku - wyprodukowano około 200 tys. tabletek na potencję oraz innych produktów anabolicznych, o wartości co najmniej 9 mln zł.

W tej sprawie zatrzymano mężczyznę, który usłyszał w prokuraturze Rejonowej Poznań-Grunwald zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu wyprodukowanych sfałszowanych produktów leczniczych.

Tagi: cbśp, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-09-2017

PabloPolicja na uslugach firm farmaceutycznych, za duze straty. Kto chcial, to bral, przymusu nie bylo. Takie leki powinny byc bez recepty, w przystepnej … Czytaj całość

10-09-2017

SeksuologŻony policjantów cieszcie się. Mężowie będą mieć przez miesiąc erekcję jak stalowy drąg.

10-09-2017

DziadekWidac wyraznie --Niemcy juz znow rozpoczynaja wojne! w europie s POmoca islamu i zamiast Mussoliniego dobrali sobie jeszcze Macrona.. A nastepcy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)