Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Tabletki na potencję za 9 mln zł. Policja odkryła nielegalną fabrykę

Tabletki na potencję za 9 mln zł. Policja odkryła nielegalną fabrykę

Policja szacuje, że przestępcy wyprodukowali około 200 tys. tabletek. Fot. cbsp.policja.pl
Policja szacuje, że przestępcy wyprodukowali około 200 tys. tabletek.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego (CBŚP) z Poznania zlikwidowali miejsce, w którym nielegalnie produkowano tabletki na potencję. Policja szacuje, że wyprodukowano tam około 200 tys. tabletek oraz innych produktów o wartości co najmniej 9 mln zł.

Poznańscy policjanci z CBŚP, kontynuując sprawę likwidacji największej w świecie fabryki podrabianych leków i anabolików, odkryli kolejne miejsce nielegalnej produkcji tabletek na potencję.

Sprawa miała swój początek we wrześniu 2016 roku. Wówczas policjanci z poznańskiego CBŚP zlikwidowali pod Bydgoszczą nielegalną fabrykę farmaceutyków, w tym leków na potencję. Według funkcjonariuszy była to pierwsza taka fabryka w Europie. Zatrzymano wtedy 14 osób. Zabezpieczono sterydy i sfałszowane leki o szacunkowej wartości ponad 17 mln zł oraz 48 maszyn.

 

CBŚP zlikwidowało największą na świecie nielegalną fabrykę leków na potencję


Na tym jednak policjanci nie zakończyli swoich działań i zatrzymali kolejne osoby współdziałające z tamtą grupą przestępczą.

- Wśród zatrzymanych były także osoby przebywające w Wielkiej Brytanii, a podejrzane o organizację kanału przerzutowego substancji czynnych z Chin do Polski. Łącznie do chwili obecnej zatrzymano 23 osoby, a spośród nich 5 zostało tymczasowo aresztowanych - powiedziała rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

W wyniku kolejnych działań - pod koniec sierpnia bieżącego roku - funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli w powiecie sępoleńskim (woj. kujawsko-pomorskie) tabletkarkę (urządzenie służące do formowania tabletek) oraz 180 stempli i matryc z grawerem zastrzeżonych znaków towarowych największych światowych koncernów farmaceutycznych.

Policja szacuje, że przy pomocy zabezpieczonego sprzętu - w ciągu 1,5 roku - wyprodukowano około 200 tys. tabletek na potencję oraz innych produktów anabolicznych, o wartości co najmniej 9 mln zł.

W tej sprawie zatrzymano mężczyznę, który usłyszał w prokuraturze Rejonowej Poznań-Grunwald zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu wyprodukowanych sfałszowanych produktów leczniczych.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
50+
2017-09-10 19:41
To konar już nie zapłonie?!!
Seksuolog
2017-09-10 17:48
Żony policjantów cieszcie się. Mężowie będą mieć przez miesiąc erekcję jak stalowy drąg.
Pablo
2017-09-10 17:16
Policja na uslugach firm farmaceutycznych, za duze straty. Kto chcial, to bral, przymusu nie bylo. Takie leki powinny byc bez recepty, w przystepnej cenie i nie byloby problemu.
Pokaż wszystkie komentarze (10)