Notowania

Deutsche Bank w Polsce na sprzedaż. To mBank będzie kupcem?

Commerzbank, czyli niemiecki właściciel mBanku, kupi polski oddział Deutsche Banku - mówią nieoficjalnie źródła zbliżone do sprawy. Potwierdziłoby to plotki, które krążą w mediach już od kilku tygodni. Oba banki na razie sprawy nie komentują.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)

Commerzbank, czyli niemiecki właściciel mBanku, kupi polski oddział Deutsche Banku - mówią nieoficjalnie źródła zbliżone do sprawy. Potwierdziłoby to jeden z prawdopodobnych scenariuszy, o których mówiło się już od kilku tygodni. Oba banki na razie sprawy nie komentują.

Negocjacje na temat przejęcia są na zaawansowanym etapie - dowiedział się Business Insider. Oficjalnego potwierdzenia jednak nie ma. Jednak już ponad miesiąc temu Commerzbank był wymieniany przez Reutersa jako jeden z zainteresowanych polskim oddziałem DB.

Według doniesień agencji potencjalnie zainteresowane miały też być Santander (właściciel BZ WBK) i Bank Millennium, o czym pisaliśmy w Money.pl pod koniec maja.

DB ma zostać podzielony, na sprzedaż jest przeznaczony biznes odpowiedzialny za obsługę klientów detalicznych i małych przedsiębiorstw. Zgodnie z polskim prawem Deutsche Bank nie może natomiast sprzedaż działu kredytów frankowych.

Zobacz też najciekawsze fakty o GPW:

W doniesieniach Reutersa prawdopodobna kwota za sprzedaż Deutsche Banku waha się w granicach 400-483 milionów euro. W najdroższym wariancie to równowartość około 1,8 mld zł.

Niemiecki gigant wycofuje się z naszego kraju, bo to element strategii, zgodnie z którą skupi się on na prowadzeniu biznesu w kluczowych dla swojej działalności krajach.

Tagi: deutsche bank, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2017

prawdaZamiast tworzyć zakłady pracy państwowe, firmy, stawiać rolnictwo też państwowe to co? Kupujemy broń i przygotowujemy poligony do wojny - tak to takie … Czytaj całość

11-07-2017

wawel[QUOTE] W doniesieniach Reutersa prawdopodobna kwota za sprzedaż Deutsche Banku waha się w granicach 400-483 milionów euro. W najdroższym wariancie to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)