Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
BMW nie ugnie się przed Trumpem. Uruchomi produkcję w Meksyku

BMW nie ugnie się przed Trumpem. Uruchomi produkcję w Meksyku

Fot. materiały prasowe BMW
Groźbie nałożenia wysokich ceł na importowane do USA samochody produkowane w Meksyku uległy już takie koncerny jak Ford czy Fiat Chrysler. Ale nie na wszystkich działa agresywna retoryka Donalda Trumpa, który jest wielkim przeciwnikiem stawiania poza Stanami fabryk, które będą produkowały auta na eksport do USA. Najpierw decyzję o podtrzymaniu budowy fabryki w Meksyku ogłosiło General Motors, teraz czas na BMW.

BMW w nowych zakładach w meksykańskim stanie San Luis Potosi zamierza produkować 150 tys. samochodów rocznie. Auta sprzedawane będą w całej Ameryce Północnej. Nowa fabryka ma kosztować miliard dolarów – podaje BBC.

- Tak, wybudujemy fabrykę w Meksyku, tak jak zbudowaliśmy fabrykę w Brazylii w ubiegłym roku. Budujemy też zakłady w innych częściach świata, aby zwiększyć naszą zdolność produkcyjną. To część normalnej strategii produkcyjnej – zaznaczył Ian Robertson, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu BMW.

Zapewnił, że BMW nie ucieka z amerykańskiego rynku. Przypomniał, że firma inwestuje miliard dolarów w fabrykę w Karolinie Południowej i jest największym eksporterem aut w Stanach Zjednoczonych.

Jak zaznacza BBC, w ogniu krytyki, jeszcze w trakcie kampanii wyborczej, znalazła się Toyota. Na plany japońskiego koncernu, które dotyczyły budowy fabryki samochodów przeznaczonych na rynek amerykański w Meksyku, odpowiedział krótko: „Nie ma mowy!”.

W jakiej branży widzisz największy potencjał big data?

W handlu
W branży medycznej
W branży IT
W edukacji
W administracji państwowej

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Ostra krytyka Trumpa poskutkowała w przypadku Forda, który już zapowiedział zarzucenie planów budowy zakładów w Meksyku. Zwiększy natomiast inwestycje w fabrykę w Michigan, przeznaczając na nią kolejne 700 mln dol.

Podobnie zachował się Fiat Chrysler. Koncern zapowiedział, że zamierza rozbudować dwie fabryki w Ohio i Michigan inwestując w obie miliard dolarów.

cła, toyota, ford, bmw, meksyk, trump
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Hihi
2017-01-11 12:05
Oj tam łupnąć 1000% cła i koncern uszy opuści i na smyczy będzie chodził . Zawsze na miejsce zarozumiałego koncernu znajdzie się drugi który będzie chciał zarobić na miejscu ot jedyna prawidłowość normalnego pozbawionegi władzy koncernów rynku
Athelstan
2017-01-11 11:52
Trump wprowadza dziwną atmosferę, ciekawe czy to Toyoty też coś ma, czy po prostu zazdrości koncernowi.
antyglupek
2017-01-11 11:51
Ta, Playboy i rekin finansjery "patrzy" zeby ludzie tacy jak TY mieli dobrze. On takimi ludzmi gardzi. Pewnie ma w tym wlasny biznes
Pokaż wszystkie komentarze (73)