Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tysiące dronów dla wojska. Macierewicz: masowe użycie da możliwość obniżenia ceny

71
Podziel się:

Macierewicz powiedział też, że liczy, iż dzięki dronom "nasze zdolności bojowe będą takie, byśmy byli w stanie obronić się przed każdym zagrożeniem".

Tysiące dronów dla wojska. Macierewicz: masowe użycie da możliwość obniżenia ceny
(PAP/Tomasz Gzell)

MON zamierza kupić tysiące latających bezzałogowców dla obrony terytorialnej i wojsk operacyjnych, ich masowe użycie pozwoli obniżyć cenę - zapowiedział we wtorek w Zielonce k. Warszawy szef MON Antoni Macierewicz.

W Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia w Zielonce minister obserwował pokaz z wykorzystaniem latających dronów. - One są przygotowywane zarówno do tego, żeby zostały w nie wyposażone wojska operacyjne i przede wszystkim przyszłe Wojska Obrony Terytorialnej. Liczymy na to, że wkrótce one wejdą do seryjnej produkcji - powiedział Macierewicz.

- Ich masowe użycie da możliwość obniżenia ceny tak, że będzie nas stać na to, by stanowiły skuteczne narzędzie działania w każdej sytuacji obronnej, w jakiej się możemy znaleźć - dodał szef MON.

Macierewicz powiedział też, że liczy, iż dzięki dronom "nasze zdolności bojowe będą takie, byśmy byli w stanie obronić się przed każdym zagrożeniem".

- To jest także odpowiedź na te wszystkie nieroztropne uwagi, jakie słyszeliśmy, dotyczące obrony terytorialnej kraju. To będą żołnierze, to będą formacje wyposażone w najnowocześniejszą broń - powiedział Macierewicz, nawiązując do znajdującego się w Sejmie projektu, który zmierza do powołania piątego rodzaju sił zbrojnych - Wojsk Obrony Terytorialnej.

Minister nie podał konkretnej liczby dronów, jakie wojsko zamierza nabyć. - Zamierzam kupić tyle, ile będzie potrzebne do działania poszczególnych formacji. Ta broń, jeżeli chodzi o drony, jest bronią masową. Jej skuteczność zależy od masowości. Tak więc mówimy o tysiącach egzemplarzy - powiedział Macierewicz. Dodał, że wdrożenie prezentowanych we wtorek dronów do produkcji zajmie co najmniej rok.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(71)
jur
6 lat temu
Dużo latawców a dla misiewiczów klocki lego
Zys
6 lat temu
Nie widzę dronów. Wszędzie Mistrale, na lewo Mistrale, na prawo Mistrale, o kuźwa co się dzieje.
Hech
6 lat temu
Ten obok Mistrala, to musi nieźle naparzać w szyję.
Andreas1055
6 lat temu
To jest obywatel bez mózgu jak wszyscy pisuary i mohery. Tysiące dronów będą bronic kraju ale część wezmą sobie do zabawy.
kasa
6 lat temu
strasznie drony nas obronią, chyba kolega ministra ma fabryczkę tego sprzętu, dron może latać 15 min i tyle, zabawki dla dużych chłopców za pieniądze podatnika, proponuję to służbę zdrowia przekierowć, aby był pełny dostęp do opieki specjalistów a nie wizyty za 5 lat
...
Następna strona