Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dzień otwarty w urzędach skarbowych. Urzędnicy pomogą w rozliczeniu PIT

0
Podziel się:

W sobotę (16.04) dzień otwarty w urzędach skarbowych w całym kraju. Od 9.00 do 13.00 będzie można złożyć PIT za 2015 rok, pobrać druki, uzyskać informacje dotyczące ulg i odliczeń, a także uzyskać pomoc przy składaniu zeznania drogą elektroniczną.

Dzień otwarty w urzędach skarbowych. Urzędnicy pomogą w rozliczeniu PIT
(Stanislaw Kowalczuk/East News.)

W sobotę (16.04) dzień otwarty w urzędach skarbowych w całym kraju. Od godz. 9.00 do 13.00 będzie można złożyć PIT za 2015 rok, pobrać druki, uzyskać informacje dotyczące ulg i odliczeń, a także uzyskać pomoc przy składaniu zeznania drogą elektroniczną.

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że z roku na rok coraz chętniej rozliczamy się z fiskusem przez internet. Do tej pory w ten sposób PIT-y za 2015 rok złożyło ponad 6 milionów 100 tysięcy podatników.

Składając zeznanie warto pamiętać o możliwości przekazania 1 % swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

W ubiegłym roku z możliwości przekazania 1% swojego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego skorzystało 47 procent uprawnionych podatników. Wpływy z tego tytułu wyniosły 557 milionów złotych.

Ponieważ w tym roku 30 kwietnia wypada w sobotę, PIT za 2015 rok można złożyć do 2 maja.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)