Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eksport broni z Rosji w 2014 roku wart był ponad 15 mld dolarów

0
Podziel się:

- Rosyjska broń i sprzęt wojskowy są nadal jednymi z najbardziej poszukiwanych w świecie - podkreślił Putin.

Eksport broni z Rosji w 2014 roku wart był ponad 15 mld dolarów
(PAP/EPA)
bFezxPWt

W 2014 roku Rosja sprzedała za granicę broń oraz sprzęt wojskowy łącznej wartości ponad 15 mld dolarów i zawarła nowe eksportowe kontrakty zbrojeniowe na blisko 14 mld dolarów - oświadczył prezydent Władimir Putin.

Dane te przedstawił na posiedzeniu wchodzącej w skład administracji kremlowskiej komisji do spraw współpracy wojskowo-technicznej z innymi państwami.

_ - Rosyjska broń i sprzęt wojskowy są nadal jednymi z najbardziej poszukiwanych w świecie _ - podkreślił Putin. Według niego w eksporcie broni Rosja cieszy się reputacją _ wiarygodnego, przewidywalnego partnera, który nie uzależnia wypełniania swych zobowiązań od jakichkolwiek względów koniunkturalnych i bieżącej koniunktury politycznej _.

bFezxPWv

Putin zapowiedział jednocześnie, że _ Rosja będzie nadal rozszerzała swą obecność na takich perspektywicznych rynkach uzbrojenia, jak region Azji i Pacyfiku, kontynent afrykański, Ameryka Łacińska i basen Morza Karaibskiego _.

_ - Eksport zaawansowanej technicznie produkcji zbrojeniowej ma dla Rosji istotne znaczenie, szczególnie w warunkach niełatwej sytuacji geopolitycznej. Jest ważny dla modernizacji działalności kompleksu wojskowo-przemysłowego, intensyfikacji prac naukowo-badawczych i projektowych, dla rozwiązywania wielu zagadnień socjalnych _ - powiedział prezydent Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl

bFezxPWW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)