Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Euro w Polsce. Ponad połowa z nas twierdzi, że na tym stracimy

0
Podziel się:

Najnowsze badani wskazują, że aż 52 proc. z nas uważa za błąd wprowadzenie wspólnotowej waluty.

Euro w Polsce. Ponad połowa z nas twierdzi, że na tym stracimy
(ISOPIX/EAST NEWS)

Więcej szkód niż zysków przyniesie wprowadzenie w Polsce euro - uważa 52 proc. Polaków. To dane z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez TNS Polska. Tylko 15 proc. jest przeciwnego zdania, natomiast 23 proc. sądzi, że zamiana złotego na euro nie będzie ani czymś dobrym, ani czymś złym.

Co dziesiąty badany (10 proc.) ma trudności z jednoznaczną odpowiedzią na pytanie czy euro to więcej szkód niż pożytku dla Polski. O wpływie wprowadzenia waluty euro w Polsce na sytuację gospodarstw domowych jest przekonana zdecydowana większość Polaków.

Przy czym przeważają opinie, że wpływ ten będzie negatywny: 67 proc. Polaków uważa, że wejście Polski do strefy euro wpłynie niekorzystnie na sytuację ich gospodarstw domowych. Przeciwnego zdania jest 14 proc. badanych, którzy spodziewają się pozytywnych zmian. 10 proc. badanych uważa, że przyjęcie waluty euro nie będzie miało wpływu na sytuację ich gospodarstwa domowego. 9 proc. ankietowanych natomiast nie ma sprecyzowanej opinii.

Połowa Polaków (53 proc.) jest zdania, że waluta euro wpłynie niekorzystnie na polską gospodarkę. Przeciwnego zdania jest jedna czwarta badanych (24 proc.), a 8 proc. uważa, że wejście Polski do strefy euro nie wpłynie na stan polskiej gospodarki. 15 proc. ankietowanych nie potrafi wypowiedzieć się w tej kwestii jednoznacznie.

49 proc. ankietowanych uważa, że wejście Polski do strefy euro wpłynie niekorzystnie na poczucie tożsamości narodowej. O korzystnym wpływie wspomina 15 proc. ankietowanych, natomiast zdaniem 23 proc. Polaków przyjęcie waluty euro nie będzie miało wpływu na naszą tożsamość narodową.Sondaż został przeprowadzony w dniach 13-18 marca 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Litwa zadowolona z wprowadzenia euro Po wprowadzeniu euro Litwa przestała być oddzielną wyspą wśród państwa bałtyckich, stała się atrakcyjna dla inwestorów i bezpieczniejsza - mówili we wtorek uczestnicy debaty nt. wejścia Litwy do eurostrefy. Przekonywali, że nie potwierdziły się też obawy dot. wzrostu cen.
Polska dostanie miliony euro. Od Norwegów Mamy nadzieję, że od 2017 roku nastąpi nowe rozdanie funduszy norweskich - poinformował ambasador Norwegii w Polsce Karsten Klepsvik. Przewiduje on, że Polska powinna dostać nie mniej środków niż w poprzedniej 5-latce, gdy otrzymała 578 mln euro.
36 złotych za godzinę. Kto tyle dostanie? Okazuje się, że w niektórych przypadkach niemieckie stawki trzeba wypłacać także w Polsce. To może oznaczać kłopoty dla całej branży transportowej.
euro
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)