Notowania

inwestycje
26.04.2018 14:18

eXbino.com wpisane na czarną listę KNF. Prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia

Opcja binarna to jeden z rodzajów pochodnych instrumentów finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(oprac. Jacek Bereźnicki)
Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF we czwartek została wpisana platforma opcji binarnych eXbino.com, należąca do spółki zarejestrowanej w Curaçao. Zarzut? Prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia.

W zdawkowym komunikacie Komisji Nadzoru Finansowego wyjaśniono, że postępowanie toczy się w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF.

Jak poinformowano, "przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot". Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa
trafiło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wideo: szef KNF: Marek Chrzanowski: nie zainwestowałbym w bitcoina

Opcja binarna to jeden z rodzajów pochodnych instrumentów finansowych. Inwestowanie w ten sposób w pewnym uproszczeniu polega na spekulowaniu, czy cena danego aktywa pójdzie w górę czy spadnie.

Choć konstrukcja opcji binarnej jest dużo bardziej skomplikowana niż np. akcji spółek, sprzedające takie instrumenty firmy zapewniają, że jest to bardzo prosta forma inwestowania, idealna nawet dla początkujących inwestorów.

Tak samo jest w przypadku eXbino.com. "Główną zaletą charakteryzującą opcje binarne jest ich prostota, która umożliwia efektywne inwestowanie nawet początkującym inwestorom, nie posiadającym jeszcze doświadczenia w tej materii" - zachęca firma.

"Stosujemy najwyższej klasy zabezpieczenia, abyś nie musiał obawiać się o bezpieczeństwo swoich środków" - czytamy na stronie eXbino. Obecność na liście ostrzeżeń publicznych oznacza jednak, że KNF ma w tej kwestii odmienne zdanie.

eXbino.com trafiło na listę, na której znajduje się między innymi Biuro Maklerskie Alior Banku czy Dom Maklerski Pekao. Pierwszemu KNF zarzuca, że w latach 2012-2013 prowadziło obrót instrumentami finansowymi bez zezwolenia, a DM Pekao podejrzewa o wykonywanie czynności doradztwa inwestycyjnego bez zezwolenia w 2012 r.

Chcesz opowiedzieć swoją historię? Daj nam znać przez dziejesie.wp.pl

Tagi: inwestycje, lista ostrzeżeń publicznych knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-04-2018

ZORRODLACZEGO NA CZARNĄ LISTĘ A NIE DO PROKURATORA ?-JAJA SOBIE ROBICIE ??????????????

Rozwiń komentarze (1)